Kristiina Tilk, Annika Erg 2. märts 2021 11:59
Esmaspäeva õhtul enne kella 18 sai politsei väljakutse Viljandimaale Võhmasse, kus ühe kortermaja trepikojas pussitas naine talle võõraid lapsi. Kiirabi toimetas mõlemad viga saanud lapsed haiglasse. Pussitamises kahtlustatav naisel puuduvad varasemad õigusrikkumised ning teisipäeva lõunaks pole selge ka tema motiiv. 

Kella 18.30 ajal saabus Õhtulehele ärev kiri Võhmas elavalt naiselt: „Majas andis miski naine kahele lapsele hetk tagasi nuga. Üks sai noaga kõhtu ja teine vist näkku.“

Ta ütles, et viibis intsidendi ajal maja ees ning nägi, kui saabunud politseipatrull lapsi rünnanud naise autosse surus ning kiirabi vigastatud lapsed minema toimetas.

Temale teada olevalt elab lapsi rünnanud naine samas majas, mille trepikojas sündmus aset leidis, kuid viga saanud lapsed on pärit kõrvalmajast ning naisel puudub nendega seos.

„Olen praegu nagu puuga pähe saanud!“

Võhmas pussitati kortermaja trepikojas kahte last Foto: Lugeja foto

Politsei pidas arvatava ründaja kinni

Politsei kinnitas, et esmaspäeval kella 17.50 paiku sai häirekeskus teate, et Võhma linnas Kalevi tänaval kortermaja trepikojas on kaks vigastatud last vanuses kaheksa ja kümme eluaastat. Õhtulehele teadaolevalt on tegu vendadega.

Lapsed avastas naine, kes kutsus kiirabi ja osutas neile esmaabi. Mõlemad lapsed said siiski tõsisemaid vigastusi ja kiirabi viis nad haiglasse.

Sündmuskohale reageerinud politseipatrull tegi kindlaks ja pidas kinni kuriteos kahtlustatava, kelleks osutus 37aastane naine.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et kõik täpsemad üksikasjad selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

„Raske on mõista nii rasket vägivalda. Iseäranis, kui selles kannatavad kaitsetud lapsed. Veel on vara öelda, mis ajendab üht täiskasvanud naist sellisele teole, ent käimasolevas kriminaalmenetluses võib sellele ehk anda olulist selgust kohtupsühhiaatriline ekspertiis,“ sõnas operatiivjuht.

Kaks venda läksid kõrvalmajas elavat tüdrukut mängima kutsuma. Kõrgemal korrusel elav tüdruk pöördus korraks tagasi, et sõpradele veidi hiljem järgneda. Seepärast olid rünnaku hetkel poisid kahekesi. Esimese korruse trepimademele jõudes pussitas vendasid naine, kes on oma riskikäitumisega Võhmas tuntud.

Kohalike elanike sõnul toimetati üks poistest operatsioonile, kuid eluohtlikus seisus nende teada kumbki poiss ei ole.

Oma korterisse peitunud pussitaja hüppas põgenedes oma esimese korruse rõdult alla, kuhu ta kössitama jäi. Kohale jõudnud politseipatrull pidas kuriteos kahtlustatava kinni.

Virk ütles Õhtulehele, et kriminaalkorras ei ole kahtlustatavat varem karistatud, kuid politseil on naisterahvaga olnud kokkupuuteid muudel põhjustel.

Võhma elanikud kinnitavad, et tõsiseid vaimseid probleeme on nii kuriteos kahtlustataval Railil kui ka tema elukaaslasel.

Teisipäeval teatas politsei, et täna jätkub sündmuspaigal täiendavate tõendite kogumine ja asjaosaliste ütluste võtmine. Prokuratuur esitab kolmapäeval kohtule taotluse ka naise vahistamiseks.

Kõigile, kes tunnevad end juhtunust mõjutatuna, pakub psühholoogist esmaabi ohvriabi kriisitelefon 116 006.

Lapsed või vanemad, kes soovivad nõu selles, kuidas lastega traumeerivatest sündmustest rääkida ja aidata lastel tunnetega toime tulla, saavad abi lasteabitelefonilt 116 111. Lasteabitelefoni konsultandiga saab vestelda ka veebilehel lasteabi.ee või kirjutades aadressile info@lasteabi.ee.

Võhmas pussitati kortermaja trepikojas kahte last Foto: Aldo Luud