Maailm

KÜSITLUS VENEMAAL: 64% idanaabritest usub, et koroonaviirus on biorelv (14)

Toimetas Aare Kartau, 1. märts 2021 12:39
Paljud venelased arvavad, et koroonaviirus on bioloogiline relv.Foto: TASS/Scanpix
Sõltumatu uuringuagentuuri Levada korraldatud küsitlusest selgus, et ligi kaks kolmest Venemaal elavast inimesest usub, et koroonaviirus on inimeste loodud biorelv, vahendab The Moscow Times.

Levada keskuse esmaspäeval avaldatud tulemused näitavad, et 64% vastanute arvates loodi koroonaviirus kunstlikult – bioloogilise relvana. 23% usub, et viirus tekkis loomulikul teel ja 13% ei osanud vastata. 

Samal teemal

Hiljuti lükkas Hiinas tegutsenud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) uurimisrühm ümber teooria, mille kohaselt pärineb koroonaviirus Wuhanis asuvast laborist. Teadlaste sõnul kandus Covid-19 põhjustav viirus ilmselt loomadelt inimestele. 

Üle poolte Venemaal elavatest vastajatest (56%) ütles, et ei karda nakatumist. Viimati pelgasid venelased viirust nii vähe 2020. aasta veebruaris, kui pandeemia oli äsja hakanud maailmas levima ja Venemaal oli nakatunute arv veel väga väike.

Kõhklus on tõusnud ka seoses vaktsiinidega – 62% vastanutest ütles, et ei soovi kohalikku Sputnik V vaktsiini. Levada keskuse teatel põhjustab Sputniku vähest toetust rahva seas hirm kõrvaltoimete ees, ebapiisavad kliinilised uuringud ja arvamus, et vaktsiinil pole üldse mõtet. 

Levada üleriigiline küsitlus toimus 18.-24. veebruaril enam kui 1600 inimese seas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee