Eesti uudised

„MA TAHAN NII HIRMSASTI KOJU!“ Vanamehe ja kassi lahutamine: kuidas Varri viidi hooldekodusse ja Killu varjupaika (8)

Nils Niitra, 1. märts 2021 19:00
NII NAD ELASID: Varri ja Killu elu polnud suurem asi, ent mõlemal oli, kelle kaissu pugeda.Foto: Kollaaž (Üllar Märtson, Aldo Luud)
Kõigepealt lasti Varri Penjamil aastaid vegeteerida räpases ja elamiskõlbmatus korteris, seejärel viisid Tartu valla ametnikud mehe sotsiaalkorterisse, kust ta koju tagasi tuli, ning lõpuks tarisid nad Varri uuesti sotsiaalkorterisse. Sealt edasi läks tee hooldekodusse. Sama käänuline oli ka tema kassi Killu teekond uude koju.

Ilmselgelt on 66aastane Varri kaotanud kontrolli ka selle vähese üle, mis tal veel oli. Ta tahaks Kääpa hooldekodust koju tagasi, aga ei saa, sest tema korteril on lukk ära vahetatud ja võtit pole talle antud. „Mind tuleb siit ära viia! Ma ei saa siia jääda!“ ütleb ta telefonikõnes inimestele, keda usaldab. „Kui mina siit ükskord linna peale saan, ei ole mul enam ühtki kassi elavate kirjas,“ muretseb mees, kellel oli kunagi palju kasse. „Ja kuidas ma nüüd üldse koju sisse saan?“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.02.2021
ÕHTULEHT KIRJASTUSE 2020. AASTA PARIMAD LOOD JA PILDID
01.02.2021
Pärnumaal elavad ema ja poeg kohutavates tingimustes: olen käinud surnukuuris ja seal ei olnud ka nii külm. See oli õudne!
21.11.2019
Kodupõlengu tagajärjel hooldekodusse sattunud papi: „Tahaksin oma inimesi näha. Kasvõi kordki veel...“
13.03.2017
„Minusugust vana inimest ei ole mitte kellelegi vaja. Palun, aita mind!“