Maailm

Tapetud ajakirjaniku kihlatu: Saudi kroonprintsi tuleb viivitamatult karistada 

Toimetas Aare Kartau, 1. märts 2021 11:19
Jamal Khashoggi kihlatu Hatice Cengiz.Foto: AP/Scanpix
Julmalt tapetud ajakirjaniku Jamal Khashoggi kihlatu nõudis esmaspäeval Saudi Araabia kroonprintsi Mohammed bin Salmani karistamist, kes kiitis värske USA luureraporti kohaselt 2018. aastal toimunud mõrva heaks.

Reedel avaldatud USA luureraportis leiti, et kroonprints Mohammed bin Salman andis Khashoggi tapmisele heakskiidu, teatab Reuters. Washington kehtestas seejärel sanktsioonid mitmele mõrvaga seotud isikule, ent mitte kroonprintsile endale. Saudi Araabia valitsus eitas printsi osalust ajakirjaniku tapmises ja lükkas luureraporti leiud kategooriliselt tagasi.

Tapetud ajakirjaniku kihlatu Hatice Cengiz teatas sotsiaalmeedias, et prints Mohammedi tuleks viivitamatult karistada. „Kui kroonprintsi ei karistada, annab see igavesti märku, et peasüüdlane pääseb mõrvast puhtalt, mis on ohtlik meile kõigile ja jätab inimkonnale häbipleki,“ kirjutas Cengiz Twitterisse postitatud avalduses. Ta püstitas ka küsimuse, kas maailma juhid on valmis suruma kätt inimesega, kelle süü mõrvarina on tõestatud.

Joe Bideni administratsioon kehtestas mõnele asjaga seotud Saudi Araabia kodanikule viisakeelu ja osadele ka sanktsioonid, mis külmutavad nende USAs asuvad varad. Ameerika Ühendriikide president ei esitanud kroonprintsi sanktsioneerimise asjus üksikasju, ent mainis, et temaga seotud otsus tehakse teatavaks esmaspäeval. Ühe Valge Maja ametniku väitel pole Washingtonilt siiski uusi samme oodata.

Samal teemal

08.09.2020
VARJATAKSE TÕDE? Saudi kohus mõistis ajakirjaniku mõrva eest vangi kaheksa inimest
07.08.2020
TIIGRISALK: Saudi kroonprintsi süüdistatakse palgamõrtsukate saatmises Kanadasse
03.07.2020
20 PUUDUVAT KOHTUALUST: Türgis algas kohtuprotsess Jamal Khashoggi mõrvarite üle
26.05.2020
ÜLIM ANDESTUS: julmalt tapetud ajakirjaniku pojad andsid mõrvaritele armu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee