Krimi

Vangla ja prokuratuur ei toeta sõjakurjategijate ennetähtaegset vabastamist (1)

Siim Randla, 1. märts 2021 05:35
Tartu vangla. Foto: Aldo Luud
Tartu vangla ega prokuratuur ei toetanud Tartu vanglas karistust kandvate sõjakurjategijate Dragomir Miloševići ja Milan Martići ennetähtaegset vabastamist, et nad saaksid minna elektroonilise valve alla.

Tartu vangla on kohtule esitanud materjalid Dragomir Miloševići ja Milan Martići tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamise ja elektroonilise valve kohaldamise otsustamise kohta. Mõlemad süüdimõistetud kannavad karistust Eestis vastavalt Eesti valitsuse ja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni vahelisele kokkuleppele, mis puudutab endise Jugoslaavia rahvusvahelise kriminaaltribunali (rahvusvaheline tribunal) kohtuotsuse jõustamist.

Mõlema süüdimõistetu tingimisi enne tähtaega vangistusest vabanemise küsimust arutati veebruaris Tartu maakohtus, kus kuulati ära ka süüdimõistetud. „Tartu vangla ei toetanud kummalgil juhul vangistusest tingimisi enne tähtaega vabanemist elektroonilise valve alla. Seda toetatakse vaid tingimusel, et süüdimõistetu saadetakse riigist välja või antakse välisriigile üle. Prokuratuur ei toetanud samuti ennetähtaegset vabastamist,“ selgitas maakohtu pressiesindaja Annett Kreitsman.

Samal teemal

04.02.2021
Sõjakurjategijad tahavad Eesti vanglast saada vabadusse
10.02.2014
Tartu vanglasse saabus karistust kandma Bosnia sõjakurjategija
23.03.2011
Süüdimõistetu toodi Eestisse
22.03.2011
Tartu vanglas saab voodikoha Jugoslaavia tribunali süüdimõistetu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee