Eesti uudised

Süüdistuse saanud kohtuniku ametitegevus peatati   

Siim Randla, 1. märts 2021 05:30
Altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises lriminaalsüüdistuse saanud Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavernjuki (pildil) ametikohustuste täitmine on peatatud kriminaalasjas tehtava kohtuotsuse jõustumiseni,.

President  Kersti Kaljulaid andis nõusoleku kohtunikule süüdistusakti esitamiseks  jaanuari lõpus. Ühtlasi peatas nõusolek kohtuniku ametikohustuste täitmise kuni kriminaalasjas tehtud kohtuotsuse jõustumiseni, selgitas Tartu maakohtu pressiesindaja Annett Kreitsman Õhtulehele. Kohtusse saadetud kriminaalasjas esitati Eveli Vavrenjukile süüdistus altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises.

Pankrotihaldur Sirje Taelale, vandeadvokaat Olev Kuklasele ja talle kuuluvale advokaadibüroole AB Kuklase ja Partnerid esitati süüdistus altkäemaksu andmises. Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ning teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid.

Nende eest on ta saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid. Lisaks esitati Eveli Vavrenjukile, Mark Vavrenjukile ja Mirko Vavrenjukile süüdistus kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Eveli  Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil. Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmed enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee