Maailm

USA võtab kasutusele veel ühe koroonavaktsiini (6)

Ohtuleht.ee, 28. veebruar 2021 08:34
Johnson & Johnson koroonavaktsiin.Foto: Reuters/Scanpix
USAs asutakse kasutama Johnson & Johnsoni koroonavaktsiini, millele USA toidu- ja ravimiamet sel nädalavahetusel heakskiidu andis. Tegu on kolmanda koroonavaktsiiniga, mis riigi lubatud on.

Johnson & Johnsoni vaktsiini peetakse heaks alternatiiviks Pfizeri ja Moderna vaktsiinidele, sest seda saab säilitada ka tavalisel külmkapis, vahendab BBC.

Vaktsineerimiseks piisab ühest süstist, kuid ravim on väidetavalt efektiivne ka uute ja raskemate COVID-19 variantide ennetamisel.

Vaktsiini on teinud Belgia firma nimega Janssen. Firma on lubanud USA jaoks juuni lõpuks juba 100 miljonit doosi. Esimesed doosid peaks riiki jõudma juba järgmisel nädalal.

Uuringutes sai uus turule jõudev vaktsiin kinnituse, et kaitseb efektiivselt tõsisemate haigestumiste vastu üle 85 protsendil juhtudest. 

USA president Joe Biden oli uue vaktsiini tulekust elevil, kuid manitses ameeriklasi siiski kandma maske, pesema käsi ja hoidma distantsi, sest võitlus koroonaviirusega ei olevat veel läbi.

Euroopa Komisjon on sõlminud lepingu, mis võimaldab algselt osta 200 miljonit doosi ameeriklaste vaktsiini, võimalusega hiljem 200 doosi lisaks osta. Kasutusloa saamiseks euroliidu riikides andis ettevõte Euroopa Ravimiametile taotluse sisse 16. veebruaril.