Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari tõdeb, et valitsuse otsus muuseumid kuuks ajaks sulgeda tekitab hämmingut. “See oli väga halb üllatus. Eriti sellises olukorras, kus kaubanduskeskused otsustati lahti jätta."Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Keit Paju 27. veebruar 2021 16:20
Valitsus võttis vastu uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Hämmingut tekitab valitsuse otsus sulgeda kogu kultuur, ehk teatrid, kontserdisaalid ja muuseumid, samal ajal, kui kaubanduskeskused lahti jäeti. Kas muuseumisaalis levib siis viirus hõlpsamini kui poeriiulite vahel? “Tuleks küsida, et mis see kultuuri funktsioon on, paljud saavad sellest lohutust või elamust, või mingit teistsugust kogemust praegusel keerulisel ajal,” nendib arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Ojari tõdeb, et valitsuse otsus muuseumid kuuks ajaks on väga halb üllatus. “Eriti sellises olukorras, kus kaubanduskeskused otsustati lahti jätta. Kui valitsuse eesmärk on kõigi kultuuriasutuste kinnipanekuga vähendada nakatumiste arvu, siis päris kindlasti ei ole kultuuriasutused need kohad, kus inimesed kõige rohkem nakatuvad, eriti muuseumid. Seda on teaduslikult ka uuritud ja põhjendatud. Ma kardan, et märtsi lõpuks ei lähe numbrid nii palju alla, et võiks jälle aprillis riiki jälle uuesti rohkem avada. Seega muuuseumite sulgemine ei täida eesmärki nakatumisnäitajate alla saamiseks,” usub ta. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad