Krimi

VIDEO | ÕPI TEISTE VIGADEST: nelja autoga õnnetuseni Peterburi teel viis mitu valearvestust (2)

Ohtuleht.ee, 26. veebruar 2021 22:49
Teisipäeval sadas üle Eesti jäävihma ja teeolud olid ülimalt keerulised. Liiklusõnnetustest laekus teateid pea 300 ja üks nendest oli ka meediakünnise ületanud liiklusõnnetus Tallinnas Peterburi teel. Selles õnnetuses osales kokku neli sõidukit, millest ühes olnud reisija toimetati kontrolliks haiglasse.

„Selle konkreetse õnnetuse põhjuseid saab otsida nii ebaõigest pikivahest, kui valedest sõiduvõtetest katsel olukorda päästa,“ kirjutab liiklusjärelevalvekeskus sotsiaalmeedias. „Juht kaotas sõiduki üle kontrolli juba liiklusõnnetusele eelnenud reavahetuse ajal.“

Liiklusjärelevalvekeskus rõhutab, et autoga sõitmine ei ole pidev „ralli“ foorist foorini ning sagedaste reavahetustega kiiremini kohale jõunud juht medalit ei saa. Olematu ajavõiduga seatakse aga lisaks endale ohtu ka kaasliiklejad.

„Pikivahe on põhjusega seaduses määratud. Ka parimad eksivad, jäta ruumi eksimiseks!“ 

Nädalavahetusel lubab ilmateade päevasel ajal päikeselist ilma koos plusskraadidega. Ilus ilm muudab paljud juhid julgemaks. Füüsikaseadused kehtivad aga edasi samamoodi nagu enne.


23. veebruaril kella 11.10 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Peterburi teel Tartu mnt 84D juures, kus esialgsetel andmetel juhtis 55aastane mees sõiduautot Kia Sorento ja kaotas libedal teel sõiduki üle kontrolli ning põrkas vastu sõiduautot Subaru Forester, mida juhtis 45aastane naine. Pärast kokkupõrget Subaruga sõitis Kia üle äärekiviga eraldussaare vastassuunda, kus põrkas kokku sõidukitega Volkswagen Sharan ja Hyundai Getz. Sündmuskohalt toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse sõiduautos Kia kaasreisijana viibinud 49aastane naine.

Samal teemal

26.02.2021
KOHATU TRAHVIMINE! Jäävihm tõi kaebuste laviini üle Tallinna
25.02.2021
JÄÄVIHMA MÕJUD: kaos, rekordarv libeduseohvreid ja otsakorral kipsivarud
24.02.2021
BLOGI JA VIDEO | PEAVIGASTUSED JA LUUMURRUD: jäävihma tekitatud libedus koormas traumapunktid üle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee