Sisuturundus

Kolm head soovitust investeerimisega alustamiseks 

LHV, 1. märts 2021 13:50
Foto: Envato Elements
Nagu öeldakse, siis õige aeg investeerimisega alustamiseks oli eile, täna on viimane aeg. Miks on aeg oluline faktor ja kuidas alustamise hirmust võitu saada?

Investeerimisega alustamist lükkavad edasi peamiselt kaks tegurit. Esiteks kardetakse, et investeerimisalased teadmised ei ole piisavad ning see on väga keeruline. Teiseks arvatakse, et alustamiseks on vaja palju raha või kardetakse rahast ilma jääda. Tegelikult on soovitus alustada võimalikult vara ning seda täpselt jõukohase summaga.

Võta aega

Ratsutama ei pea alati perutades ning sama kehtib ka investeerimise kohta. Üks esimesi samme on valida distants, mida „jooksma“ asud. Investeerimine on pikaajaline protsess ning seega mõneti sarnane pikamaajooksuga – pead hästi teadma distantsi pikkust ning hindama realistlikult oma võimeid.

Eesmärk võib olla ükskõik milline, olgu selleks finantsvabaduse saavutamine, oma lapsele elluastumiseks raha kogumine või ümbermaailmareis, ent eesmärk võiks olla väljendatav rahalise numbriga, sest see aitab ka raskematel hetkedel valitud kursil püsida. Pea meeles, et aeg on investori suurim sõber ning aeg ja investeerimine kokku annavad rahale ajas aina suurema tootluse.

Õpi ennast investorina tundma

Teiseks tasuks end investorina tundma õppida. Pikaajalise investori jaoks üks suurimaid ohte raha kaotada on emotsioonide ajel tehtud otsused. Kuigi pikas plaanis pole hajutatud aktsiaportfelliga raha kaotamine kuigi tõenäoline, tuleb igal investoril arvestada, et portfell võib mingil ajahetkel miinust näidata. Just sellistel hetkedel ei tohiks paanikasse sattuda.

Ära tee otsuseid emotsioonide pealt ning anna oma investeeringutele aega. Igal investoril on oma strateegia, eelistused ja riskitaluvus – leia endale sobiv rada! Häid nõuandeid ja teadmisi saad LHV investeerimisseminaridelt.

Alusta LHV Kasvukontoga

Parim viis väikeste summade ja hajutatud riskiga alustamiseks on LHV Panga pakutav Kasvukonto. See võimaldab alustada ka ühe euroga ning investeerida väga madalate kuludega indeksfondidesse. Portfelli ja selle investeeringute osakaalu saab iga konto omanik ise otsast lõpuni kokku panna. Samuti saab ise valida, kui sageli ja kui palju soovitakse raha investeerida.

Kokku saab oma portfelli hajutada kuni kuue erineva fondi vahel, ent võimalik on kogu raha ka vaid ühte indeksfondi suunata – see on iga investori vaba valik. Märkida tuleb vaid endale meelepärased fondid ning väärtpaberitehingud tehakse sinu eest. Kõiki Kasvukontol olevaid väärtpabereid saab soovi korral igal hetkel maha müüa.

Lisaks pakub LHV Kasvukonto unikaalset mikroinvesteerimise võimalust, mis võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud makse kaudu. Mikroinvesteerimisel ümardatakse deebetkaardimakse summa järgmise täisarvuni ning see vahe kantakse Kasvukontole. Näiteks, kui tasud poes kaardiga ostu eest summas 7,1 eurot, siis ümardatakse see järgmise täisarvuni ehk 8 euroni ning nende kahe arvu vahe ehk 90 senti investeeritakse Kasvukonto kaudu valitud fondidesse. Keskmiselt koguneb mikroinvesteerimisega Kasvukontole 1,1 eurot päevas ehk ligi 400 eurot aastas. Kui investeerida see summa Kasvukontoga pidevalt 25 aasta jooksul, võib selle väärtus 10% keskmise tootlusega kasvada ligi 40 000 euroni.

Loe LHV Kasvukonto kohta lähemalt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee