Sisuturundus

Ilma säästudeta jätad elu juhuse hooleks – 3 põhjust, miks on tähtis säästa! 

LHV, 24. märts 2021 13:49
Foto: Envato Elements
Erinevad uuringud on kinnitanud, et kolmandikul Eesti peredest on sääste vaid ühe kuu jagu. Sageli tuuakse põhjenduseks, et palgast lihtsalt ei jää kõrvale panemiseks midagi üle. Tegelikult saab säästa igas suuruses palga juures. Miks see nii oluline on?

Kui inimesel ei ole sääste, mõjutab paljusid tema elu suurimaid otsuseid (näiteks töökoha vahetamist või lapsepuhkuselt tööle naasmist) tugevalt just igakuine töötasu. Kui sul on aga finantsvarasid, oled sa iseenda peremees ja saad teha elu pöördepunktides iseseisvaid otsuseid ilma kiirustamata.

Saad meelerahu

Kui sul sääste ei ole, võib iga ootamatu kulutus tekitada probleeme su rahalisele seisule ja mõjuda rusuvalt vaimsele tervisele. Näiteks võib kodune veeõnnetus tekitada olukorra, kus oled sunnitud võtma kiireloomulise remondi jaoks lühiajalist laenu. Paljude küsitluste põhjal on just rahaasjade pärast muretsemine inimeste suurim stressiallikas. Pidev stress mõjub omakorda halvasti tervisele.

Saad teha teoks oma suured unistused

Kui sul on sääste, saad teostada unistused, mille jaoks on vaja raha. Näiteks võid koguda raha oma kodu sissemakseks või remondiks või hoopis unistuste reisiks. Kui jätad unistuse elluviimise juhuse hoolde, võib see pahatihti jäädagi täitumata. Realistlik tegevusplaan on seepärast esimene ja kõige tähtsam samm, et saaksid oma unistused teoks teha.

Tagad oma rahalise heaolu ka vanemas eas

Kõige levinum põhjus, miks sääste kogutakse, on soov säilitada hea rahaline seis ka vanemas eas, kui töötasust tulenev sissetulek on vähenenud. Hästi on teada, et pensionile jääva inimese sissetulek kahaneb märgatavalt. Samal ajal näitavad uuringud, et peaaegu poolte inimeste kulud kasvavad, mitte ei kahane pensionile jäädes. Seega väheneb inimese rahaline heaolu pensionile jäädes märgatavalt, kui pole kogutud lisasääste. Regulaarne raha kõrvale panek aitab säilitada hea elatustaseme ka pensionieas.

Loe pikemalt, kuidas alustada oma raha kasvatamise teekonda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee