Maailm

Vene vanglateenistuse juht: karistuskolooniasse viidud Navalnõi tervis ega elu pole ohus (1)

Toimetas Aare Kartau, 26. veebruar 2021 15:42
Aleksei Navalnõi 20. veebruaril Moskvas asuvas ringkonnakohtus.Foto: AFP/Scanpix
Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi viidi karistuskolooniasse, kus ta asub kandma talle määratud vanglakaristust. Riikliku vanglateenistuse juht kinnitas, et Kremli kriitiku elule seal midagi ohtu ei kujuta, vahendab The Moscow Times.

„Ta on viidud sinna, kus ta peaks kohtuotsuse kohaselt viibima,“ sõnas Vene vanglateenistuse juht Aleksander Kalašnikov meediale. Ametnik ei avaldanud küll kinnipidamisasutuse nime, ent toonitas, et Navalnõi kannab karistust täiesti normaalsetes tingimustes. „Ma garanteerin, et tema elule ja tervisele pole mingit ohtu,“ lisas Kalašnikov.

Eelmisel nädalal käskis Euroopa inimõiguste kohus Venemaal Navalnõi vabastada – väites, et tema elu on vanglas ohus. Moskva lükkas selle nõude kiirelt tagasi. Neljapäeval teatas opositsiooniliidri kaitsemeeskond, et Navalnõi viidi Moskva vanglast teadmata paika, tõenäoliselt karistuskolooniasse. Reedel tõdes tema advokaat Vadim Kobzev, et pole endiselt oma kliendi asukohast teadlik.

President Vladimir Putini mainekaim kriitik mõisteti sel kuul tingimisi karistuse rikkumise alusel vangi. Ta peab kinnipidamisasutuses veetma kaks aastat ja kuus kuud. 

Samal teemal

23.02.2021
Välisminister Liimets euroliidu kehtestatud sanktsioonidest: meie eesmärk pole igal kohtumisel Venemaast rääkida
20.02.2021
Vene kohus lühendas Navalnõi vanglakaristust
17.02.2021
VÄLISLUURE AASTARAAMAT | Putin vananeb, tema režiimil napib ideid ja energiat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee