Eesti uudised

Ossinovski: presidendi kõne oli asjakohatult vastandav (32)

Toimetas Triinu Laan, 26. veebruar 2021 10:20
Jevgeni OssinovskiFoto: Teet Malsroos
Riigikogu liikme Jevgeni Ossinovski (SDE) hinnangul on president Kersti Kaljulaidil olnud seni selge ja sümpaatne seisukoht, et rahvustunne võiks olla sõbralik ja avatud ülejäänud maailmale.

24. veebruaril peetud kõne kõlas aga selle negatiivse peegelpildina ja vastandas asjatult eesti ja vene keelt kõnelevaid kogukondi, vahendab ERR.

Samal teemal

"President kõnetas Eesti venekeelset elanikkonda, kes on  24. veebruari jälginud tundega, et see on ka nende pidupäev, siis kui vaadata selles kontekstis reaktsioone, siis Eesti venekeelne elanikkond on olnud väga nördinud ja pettunud presidendi kõnest, kuna neid kõnetati, et "teie seal, killukene teiskeelsetest, me nüüd hakkame teile rääkima, kuidas te elama peaksite". Tegelikult see oli väga terav meie-nemad vastandus, ma arvan, et see oli asjakohatu ja võeti vastu negatiivselt," rääkis Ossinovski Vikerraadio saates "Opositsioonitund".

"Kuna tegemist võib olla ka president Kaljulaidi viimase kõnega, ja paljud venekeelsed inimesed ütlevad, et nad loodavadki nüüd seda, et see oli ta viimane kõne selles rollis, just nimelt selle pärast, et president võiks ühendada eesti ja venekeelset elanikkonda, mitte lüüa kiilu pidupäeval sinna vahele," sõnas ta.

"Kallid teistsuguse kultuuri- ja keeletaustaga kaasmaalased," pöördus  president Kersti Kaljulaid oma kõnes eesti keelt emakeelena mitte rääkivbate eestimaalaste poole.

"Saan aru, et teil on seda raske mõista, aga nii see lihtsalt on – eestlastena vajame kindlat teadmist, et saame kõikide siin koolis käinud inimestega eesti keeles rääkida. Vajame veendumust, et kõigil siia sattunuil, ükskõik kas nad on tulnud varem või nüüd, on võimalus ja isegi kohustus panna oma laps eestikeelsesse kooli. Usku, et suudame kõigile siin kasvavatele lastele pakkuda sissevaadet meie keelde ja kultuuri määral, mis aitab neil kujuneda Eestit ja eestipärast armastavateks või vähemalt mõistvateks kaasteelisteks. Kui meil on see kindlus, oleme avatumad ja uudishimulikumad ka muude kultuuride suhtes, kes meie keskel killukestena toimetavad."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee