Krimi

Prokuratuur saatis kohtuniku altkäemaksu võtmise süüdistusega kohtu ette (4)

Toimetas Triinu Laan, 25. veebruar 2021 12:06
Foto: Antsla gümnaasium
Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Tartu Maakohtu kohtunikku, advokaati, advokaadibürood ning pankrotihaldurit erinevates kuritegudes.

Neljapäeval kohtusse saadetud kriminaalasjas esitati Eveli Vavrenjukile süüdistus altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises. Pankrotihaldur Sirje Taelale, vandeadvokaat Olev Kuklasele ja talle kuuluvale advokaadibüroole AB Kuklase ja Partnerid esitati süüdistus altkäemaksu andmises. Süüdistuse kohaselt on E. Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ning teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid. Nende eest on ta saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid.

Samal teemal

Lisaks esitati E. Vavrenjukile, Mark Vavrenjukile ja Mirko Vavrenjukile süüdistus kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Süüdistus on esitatud õigusabiteenuse osutamisel esitatud õiguskulude ebaseaduslikus väljanõudmises. Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka S. Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

E. Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil. Süüdistuse kohaselt on E. Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmed enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

Seadus näeb ette, et kohtunikule süüdistuse esitamiseks tuleb peaprokuröril saata taotlus Riigikohtule, et kohus teeks presidendile ettepaneku anda süüdistuse esitamiseks oma nõusolek. Riigipea andis süüdistuse esitamiseks heakskiidu 26. jaanuaril 2021.

Harju Maakohus eelistungi aega määranud ei ole.

Samal teemal

19.01.2021
Prokurör tahab Tartu maakohtu kohtunikule süüdistuse esitada
08.10.2020
PEAPROKURÖRI PROHMAKAS: riigikohus saatis kohtunikule esitatud süüdistuse tagasi
15.06.2020
Kuriteokahtlusega kohtuniku töösuhet peatatud pole
21.05.2020
Kapo saatis altkäemaksu võtmises kahtlustatava kohtuniku Eveli Vavrenjuki kriminaalasja prokuratuuri