Eesti uudised

Kinoteatri meeskond vormis ühte lavalukku terve möödunud aasta ning kroonis selle vinka-vonkalise Rube Goldbergi masinaga

GALERII | Aastapäevakontsert 2021: Juri Lotman, nätsumullid, armuvalus vaala nutulaul ja Goldbergi masin (3)

Aigi Viira, 24. veebruar 2021 19:21
Aastapäevakontsert 2021Foto: ÕL kollaaž / Aldo Luud
Kullaläikelised termotekid musta rõivastatud tantsijate käes ja ümber mõjuvad kui kiiskavad kommipaberid, mis moodustavad lõpuks maailma üksildaseima vaala. Vaalaks, kelle nimeks on 52 Hertsi. Tema hääl erineb kõikidest teistest vaalahäältest, kuna meenutavat uppunud tromboonimängijat, kes tuututab tajumatust kaugusest oma pasunast 52 hertsi kõrgust nutulaulu. Õnnetuseks ei kuule tema hüüet „Kas sa armastad mind?“ mitte ükski teine vaal. Nende suhtlussagedus on märksa madalamatel hertsidel ning sestap ei saa maailma üksildasim vaal vastust mitte kunagi. Kui ta just järgmises elus lauljana ei sünni. 

Kinoteatri loodud aastapäevakontserdil läheb armuvalus vaalal väga hästi. Just lauljana, Liisi Koiksoni kujul, ta uuestisünd toimuma saabki. Teisipäevaõhtuses peaproovis tõusis Liisi kuldse katte alt mõistagi mitu korda järjest. Ning muusikalise juhi Sander Mölderi loodud hiigelpika nimega pala „52 hertsi ehk lugu maailma üksildaseimale vaalale, kes juba aastakümneid häälitseb sagedusel, kus teised vaalad teda ei kuule” kõlas samuti mitu korda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.02.2021
SUUR EESTI PEOLAUDADE GALERII! Vaata, mis toite ja kui uhkelt keegi serveeris
24.02.2021
Jaak Allik: „Et iseseisvuspäeva kontsert algab vene keeles, oli tõeliselt revolutsiooniline samm.“
24.02.2021
Margus Mikomägi: üksikud andekad detailid aastapäeva kontserdil ei muutunud kahjuks tervikuks
24.02.2021
ÕL VIDEO | President Kersti Kaljulaid: „Mind puudutas kõige rohkem viipekeeleräpp.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee