Maailm

Hollandis leevendati piiranguid, ent pikendati komandanditundi 

Toimetas Aare Kartau, 24. veebruar 2021 09:52
Mark Rutte valitsus teatas jaanuaris tagasiastumisest, ent ametikohustusi täidetakse vähemalt märtsis toimuvate valimisteni.Foto: EPA/Scanpix
Oodatult teatas Hollandi peaminister Mark Rutte teisipäeval toimunud pressikonverentsil mitme koroonapiirangu leevendamisest. Sellele vaatamata pikendatakse palju poleemikat tekitanud komandanditundi 15. märtsi hommikuni.

Eelmisel nädalal sattus Hollandi valitsuse kehtestatud vastuoluline komandanditund juriidilisse ohtu. Haagi kohus otsustas, et öine liikumispiirang pole seaduslik ja see on vaja viivitamatult lõpetada. Valitsus kaebas otsuse edasi ja saavutas edu. Teisipäeval teatas peaminister Mark Rutte, et liikumispiirang ei lõpe niipea – alles 15. märtsi hommikul. Sel päeval toimuvad riigis ka parlamendivalimised.

„Oleme jõudmas uude ja raskesse etappi. Me oleme kõik tüdinud, ent püüame hoida negatiivset mõju võimalikult väiksena,“ mainis Hollandi valitsusjuht ja lisas, et reeglite leevendamine pole mingi „tasuta pilet“. Rutte toonitas, et põhireeglitest tuleb mõne leevenduse taustal aga veelgi rangemalt kinni pidada. 

Optimistlikumal toonil märkis Rutte, et testimine ja vaktsineerimine on viimastel nädalatel näidanud selget edasiminekut. Peaministri prognoosi kohaselt saab Hollandis märtsi keskpaigaks tehtud kaks miljonit ja kuu lõpuks kolm miljonit vaktsineerimist. „Näeme nüüd juba esimesi ettevaatlikke tulemusi – hooldekodude ja tervishoiutöötajate nakkusprotsent on langemas,“ teatas Rutte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee