Eesti uudised

GALERII | Palju õnne, Eesti! Iseseisvuspäev algas lipuheiskamisega Toompeal (37)

Ohtuleht.ee, 24. veebruar 2021 07:25
Foto: Erki Parnaku
24. veebruaril, Eesti Vabariigi 103. aastapäeval on Eestis lipupäev. Sel päeval heisatakse Eesti lipp kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kella kaheksaks hommikul ning langetatakse päikeseloojangul. Kui lipp jäetakse lehvima ka pimedal ajal, peab see olema valgustatud.

Rahvuspüha hommik algab päikesetõusul lipuheiskamisega üle maa. Toompeal heisatakse Eesti lipp pidulikult Pika Hermanni torni kell 7.32. Lipp heisatakse sel aastal erandlikult ilma publikuta.

Tseremoonial peab kõne peab riigikogu esimees Henn Põlluaas, õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ning iseseisvusmanifesti loeb ette Voldemar Panso preemia laureaat Hardo Adamson. Esineb rahvusooper Estonia poistekoor dirigent Hirvo Surva juhatusel. Kuberneri aeda on hajutatult üles rivistatud akadeemiliste ühenduste ja isamaaliste noorteorganisatsioonide liputoimkonnad.

24. veebruaril 1918 kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik. Esimesed sammud iseseisvumisel astuti juba 28. novembril 1917, mil Eestimaa Ajutine Maanõukogu võttis enda kätte kõrgeima võimu Eestis. Sellele järgnes iseseisvusmanifesti kokkuseadmine ning manifesti avaldamine Päästekomitee poolt 24. veebruaril 1918.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee