Krimi

FOTOD | Paides süütas vastu ahju pandud madrats elumaja, ema ja kaks last pääsesid 

Ohtuleht.ee, 23. veebruar 2021 22:57
Tulekahju PaidesFoto: Kaspar Pokk
Teisipäeval kell 19.53 helistati häirekeskusesse ja öeldi, et Paide linnas Tallinna tänaval põleb puidust elumaja. Kuus minutit hiljem olid esimesed päästjad kohal ja alustasid kustutustöödega.

Nagu hiljem selgus, oli maja ühes toas pandud madrats vastu ahju ja see süttis põlema. Õnneks said nii ema kui ka kaks last hoonest iseseisvalt välja ja vigastada nad ei saanud. Päästjad leidsid toast ka kassi, kes oli küll pisut ehmunud, aga muidu täie elu ja tervise juures.

Suitsusukeldujad kustutasid toa ja siis ventileeriti ruumid. Vähem kui tunni ajaga oli päästesündmus lõpetatud.

Kuna tegemist oli eluhoone tulekahjuga, reageerisid sündmusele kahe lähima komando päästjad – lisaks Paide meestele kiirustasid sündmuskohale ka Türi päästekomando päästjad. Appi tulid ka vabatahtlikud.

Päästjad panevad inimestele südamele, et kütteperiood on veel käimas ning kuigi tänased ilmad ei ole enam käesoleva talve kõige külmemad, peab jätkuvalt olema oma kodu küttes ettevaatlik ja tähelepanelik: põlevmaterjali ei tohi hoida küttekehale liialt lähedal. Oma ohutust silmas pidades peab jälgima, et nii ahju- kui ka pliidiesine oleks ohutu ja et seal ei oleks põlevat materjali, samuti tuleb jälgida, et ka ahjude ja korstna ümbruses ei oleks süttimisohtlikke materjale.