Eesti uudised

REPORTAAŽ | TÄNAV KUI UISUVÄLJAK: „Vaadake, mis siin toimub! Kuidas ma tervete kontidega koju saan?“ Libedus on jalakäijad autoteele ajanud (6)

Kristjan Väli, 23. veebruar 2021 16:03
PÕRGULIKULT LIBE: Tallinnas Kosmose kino juures on niivõrd libe, et jalgadel seismine on väga keeruline.Foto: Kristjan Väli
„Võimatu käia. 99% kindel, et kukud ja murrad midagi ära. Sõiduteed puhastasid masinad, aga kõnniteel, treppidel ja bussipeatustes, kus võiks midagi puistata, polnud kedagi,“ on jalakäija pahane. Ei ole imestada: mahasadanud jäävihm on Tallinna tänavad niivõrd libedaks võõbanud, et jalutamine on sisuliselt ekstreemsport ja valusalt kukkumine vaid aja küsimus.

Trammiga Tallinna kesklinna sõites on aknast näha murettekitav vaatepilt, kuidas arvukad jalakäijad, nii noored kui vanad, ukerdavad libedal kõnniteel nagu esimesi samme tegev kitsetall. Paar ebalevat sammu edasi, siis käed laiali, et tasakaalu hoida. Mõni hoiab käsi kogu aeg enda ees justkui valveasendis, et võimaliku kukkumise korral parem maanduda oleks. Paljud jalakäijad on liiklusohutusele sootuks käega löönud ja kõnnivad sõidutee ääres.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.02.2021
BLOGI JA VIDEO | PEAVIGASTUSED JA LUUMURRUD: jäävihma tekitatud libedus koormas traumapunktid üle
22.02.2021
ETTEVAATUST! Politsei palub liiklejatel olla libeduse tõttu äärmiselt tähelepanelik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee