Maailm

USA jõudis 500 000 koroonasurmani. President Biden: me ei tohi muutuda kurbuse ees tuimaks (1)

Toimetas Aare Kartau, 23. veebruar 2021 12:01
Joe Biden toonitas, et ameeriklased peavad tegutsema viiruse alistamiseks üksmeelselt.Foto: Reuters/Scanpix
USA jõudis esmaspäeval kurva tähiseni – koroonaviirus on nõudnud suurriigis elu enam kui poolelt miljonilt inimeselt. President Joe Biden teatas sünges pöördumises, et jätkuvalt tuleb kuulata terviseametnikke ja järgida vajalikke piiranguid.

President ei keskendunud esmaspäeval peetud kõnes arvudele ega näitajatele. Selle asemel rääkis riigipea kaotustest, mida ameeriklased on pandeemia tõttu tundnud. „Peame lõpetama valeinformatsiooniga varjutatud poliitika, mis lõhestab perekondi, kogukondi ja riiki. See on nõudnud niigi liiga palju inimelusid,“ nentis Biden kõnes.

Samal teemal

Biden soovitas eirata parteilisest kuuluvust ja järgida terviseametnike suuniseid. President kinnitas, et viirusesse ei sure demokraadid ega vabariiklased, vaid kaasameeriklased, vahendab The Guardian. „Me peame selle vastu võitlema ühise rahva, Ameerika Ühendriikidena. Ma luban teile, et see on ainus viis, kuidas viirust võita,“ tõdes demokraadist riigipea.

Joe Biden palus kõigil ameeriklastel meenutada lahkunuid. „Aga mälestamise taustal palun ma kõigil tegutseda, jääda valvsaks, hoida sotsiaalset distantsi, kanda maski ja lasta end vaktsineerida, kui kord teieni jõuab,“ toonitas Biden. Ta lisas, et pika pandeemia taustal on jääda oht kurbuse ees tuimaks, ent sellele peab vastu seisma.

Valges Majas peetud kõne kõrval korraldati ka erinevaid sümboolseid rituaale 500 000 koroonaohvri mälestamiseks. Enne Bideni pöördumist kostus Washingtoni riiklikust katedraalist 500 kellalööki ja Valge Maja esisel platsil korraldati 500 põleva küünla taustal vaikusehetk.

Presidenti on kritiseeritud vaktsiinide jaotamisega seotud liialt ettevaatlike eesmärkide suhtes. Tema administratsioon on aga väitnud, et vaktsineerimise tempot tõsteti ja praegu saab süsti umbes 1,7 miljonit ameeriklast päevas. Ametnike väitel ollakse eelnevalt väljakuulutatud kursil – 100 miljonit vaktsiiniannust Bideni esimese 100 ametipäeva jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee