Eesti uudised

Ravimiamet: võta päev töölt vabaks, ole voodis ja joo rahulikult teed

AstraZeneca kõrvaltoimed tõmbasid Tartu õpetajad siruli (31)

Nils Niitra, 22. veebruar 2021 19:52
SEE EI OLNUD LÕBUS: Eelmisel esmaspäeval käisid end esimestena Eestis vaktsineerimas Tartu õpetajad, ent pärast tuli vaevelda kõrvaltoimete käes.Foto: Aldo Luud
Kõrge palavik, peavalu, oksendamine ja vappekülm on vaid osa õpetajate kaebustest seoses vaktsineerimise algusega – ainuüksi eelmise nädalaga jõudis ravimiametini 104 kaebust AstraZeneca vaktsiini kõrvaltoimete kohta.

Kõrvaltoimed on tegelikult palju suuremal osal AstraZenecaga vaktsineeritud rohkem kui 7700 inimesest, kellest valdav osa töötab koolides. „Paljudele Tartu õpetajatele tehti AstraZeneca süst juba eelmisel esmaspäeval ja kõrvalnähud hirmutaks igaühe ära,“ teatas Õhtulehele ühe Tartu põhikooli anonüümsust palunud õpetaja. Ka tema ise lasi end vaktsineerida. „Meie kogemus näitab, et igaühel ilmnes midagi ja igal teisel oli ööpäeva jooksul kõrge palavik, oksendamine, vappekülm, süstitud käe liikumatus ja kange lihasevalu,“ kirjeldas pedagoog. Ta väitis, et valdav osa õpetajatest polnud võimelised vaktsineerimise järgsel päeval tööle tulema. „Oli ka juhtum, kui kiirabi pidi öösel sekkuma. Leidus neidki, kes olid lausa kolm päeva palavikus.“ Õpetajal endal ei olnud küll palavikku, ent valutas süstitud käsi, oli lihasevalu ja peavalu, mis kestis lausa esmaspäevast reedeni välja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.02.2021
VAKTSIINIDE KÕRVALTOIMED: möödunud nädalal anti teada kolmest raskemast reaktsioonist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee