Repliik

Adik Levin | Olgem inimlikud kantsler Priske vastu (29)

Adik Levin, meditsiiniteaduste doktor, 23. veebruar 2021 10:00
Foto: Teet Malsroos
Kirgi on kütnud eelisjärjekorras vaktsineerimise probleem. Eesti riik on tõepoolest loonud pingerea, kes ja millal peavad olema vaktsineeritud. See kokkulepe on ju suvaline ja mitte tõenduspõhine. Paljudes riikides alustavad riigijuhid kõigepealt enda vaktsineerimist, et näidata eeskuju paljudele kõhklejatele, kes ei tea, kas vaktsineerida ennast või mitte. Mõnes mõttes on selline lähenemine igati õigustatud. 

See aga, mis toimus professor Irja Lutsari ja kantsler Marika Priske ümber, on absoluutne nõmedus. Mind paneb imestama, kui sapised ja õelad võivad olla inimesed. Irja Lutsar juhib koroonakriisi nõukoda ja tema tervis on sama tähtis kui ükskõik millise haigla töötajal, kes ei tööta punases tsoonis. Tunnen südamest kaasa minu poolt austatud kantsler Marika Priskele, kes pidi isegi "AK" uudistesaates vabandust paluma. 

Sooviks väga, et me muutuks palju tolerantsemaks ja lõpetaks mudaloopimise. Koroonapandeemia esimene faas möödus meil väga edukalt just tänu kõikide inimeste pingutustele. Sellise eduka esimese faasi läbimine oli ka prof Irja Lutsari teene, kes juhtis teadusnõukoda väga edukalt. Samuti hästi töötas ka sotsiaalministeerium, kus kantsler Marika Priske roll on väga suur. Teise laine haigestumus ja suremus on olnud palju kõrgemad. Meid ootab ees arvatavasti veel hullem kolmas laine, sellepärast püüame uuesti hoida kokku, lõpetame vihakõned ja oleme teineteise vastu tolerantsemad.