Eesti uudised

Tarraste pilk oli klaasistunud: „Ta oli nagu teises maailmas!“

Lihula veresauna tunnistaja: „Hirm, paanika. Kas me pääseme või ei pääse. Mul oli ju laps autos.“  

Helen Mihelson, 22. veebruar 2021 15:11
Prokuratuur süüdistab Tarrastet üldohtlikul viisil toime pandud mõrvas ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises. Esimesel istungil tunnistas ta ebd süüdi, välja arvatud kuritegude varjamises ja põgenemises.Foto: Tiina Kõrtsini
Kui mullu 6. juunil Lihula kandis viibinud mehel õnnestus koos elukaaslase ja sõpradega arutult tulistanud Mikk Tarraste kuulide eest põgeneda, uskus ta, et hullem on möödas. Sündmuskohale naastes tabas teda aga veel suurem šokk – tulistaja ohvrid olid tema venna lapsed. „Algul oli raske sellest üldse rääkida, käisime psühholoogi juures. Natuke hakkas kergem...“ meenutas ta täna kohtus.

„Sellest ei ole meeldiv rääkida,“ ütleb ka üks tema sõpradest, kes tänasel istungil toonaseid sündmusi meenutas. Ta hääl väriseb katkematult kogu pooletunnise küsitlemise jooksul. Sealsamas, vaid mõne meetri kaugusel jälgib teda pingsalt, vahel kulmu kortsutades, 33aastane Mikk Tarraste, niinimetatud Lihula mõrvar, keda prokuratuur süüdistab kahe inimese mõrvas. Tarraste kuulab tunnistajate kirjeldusi tollest õhtust, keha ette nõjatunud. Ta ei peida oma pilku ega vaata ringi. Vastupidi, temast õhkub teatud rahu ja leppimist. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.01.2021
„SEIS, TULISTAN!“ Lihula tapja väidab, et avas kordi ja kordi tule, kartes enda elu pärast
17.01.2021
LIHULA VERETÖÖ KROONIKA: Tarraste päev algas muruniitmise ja veiniga. Kinnipidamisel oli ta väga rahulik
16.01.2021
Haavatud lapsed, hukkunute elutud kehad. Lihula tulistaja vaatas videoid ohvrite elustamisest külma pilguga
06.00.2021
FOTOD KOHTUST | Lihula tapja kuulirahe alla jäänu: „Ta tulistas täiesti valimatult igalt poolt.“