Ehkki teenetemärke on jagatud nii õuedaamidele kui ka autojuhtidele, siis Euroopa Liidus leidub riik, mille kodanike teeneid pole ükski Eesti president seni tunnustamise vääriliseks pidanud.Foto: Priit Pärnapuu
Priit Pärnapuu 22. veebruar 2021 17:25
Me ei tea täna veel, kui palju ja kellele annab president Kersti Kaljulaid sellel aastal teenetemärke, aga 1995. aastast alates on neli Eesti presidenti andnud välja 7343 teenetemärki. Neist 70% on läinud Eesti kodanikele, aga millistesse riikidesse on läinud ülejäänud ja kes on jäänud ilma?

Pärast iseseisvuse taastamist andis esimesed teenetemärgid välja toonane president Lennart Meri 16. mail 1995. Kõik 84 teenetemärki läksid soomlastele. Teiste seas said medali näiteks Kalastajatorppa hotelli toitlustusdirektor Raija Sillanpää, Soome presidendilossi passija Berit Kujansuu, Helsingi-Vantaa lennujaama VIP-perenaine Raija Hohti, Soome presidendilossi autojuht Lauri Ailio ja Soome presidendilossi ülemkelner Pekka Vilpas. "Passija" peaks eeldatavalt tähendama koduabilist või koristajat.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad