Maailm

„Te võite surma saada!“ Myanmari rahvas tuli ähvardustest hoolimata tänavatele 

Greete Kõrvits, 22. veebruar 2021 17:04
„Meie tahame demokraatiat!“ Meeleavaldajad pealinnas. NaypyidawisFoto: AFP/Scanpix
Sajad tuhanded myanmarlased kogunesid sõjaväe vastu meelt avaldama, vaatamata riigipöörajate hoiatusele, et see võib väga kalliks maksma minna.

„Meeleavaldajad ässitavad nüüd inimesi, eriti emotsionaalseid teismelisi ja noorukeid üles vastandumisele, mille käigus kaotavad nad oma elu,“ teatas Myanmari sõjavägi riigitelevisiooni vahendusel. Pühapäeval toimunud protestides sai surma kaks inimest, kuid see ei vaigista rahva pahameelt riigipöörajate vastu. Lisaks demonstratsioonidele sulgesid mitmed ärid uksed ja toimusid streigid, vahendab BBC. Näib, et mõned myanmarlased on liitunud nn kollaste vihmavarjude liikumisega, mis sai alguse Hongkongis. Vihmavari pole pelgalt sümbol, vaid võeti algselt kasutusele kaitseks pisargaasi vastu.

Kollaste vihmavarjudega meeleavaldajad pealinnas. Naypyidawis Foto: AFP/Scanpix

Myanmari riigipööre toimus veebruari alguses, mil sõjavägi otsustas laiali ajada valitsuse ning panna koduaresti valitsusjuhi Aung San Suu Kyi. Nad süüdistavad naist illegaalsete raadiosaatjate omamises. Riigipöörde tegelik põhjus on aga sõjaväelaste rahulolematus möödunud aasta valimiste tulemustes.

Samal teemal

19.02.2021
ESIMENE OHVER: Myanmaris suri protestide käigus kuulihaava saanud noor naine
16.02.2021
ÜRO hoiatas Myanmari sõjaväehuntat tõsiste tagajärgedega
15.02.2021
Myanmari sõjavägi ähvardab saata protestijad 20 aastaks trellide taha