Maailm

USAs sadas lennukitükke taevast otsekui vihma 

Ohtuleht.ee, 21. veebruar 2021 20:17
NAPIKAS: Tohutu mootoritükk oleks äärepealt maja ära lõhkunud. „Mõtlesin, et naabrite põngerjate batuut on lendu pääsenud,“ ütles elanik. Tõehetk saabus, kui ta oli ukse lahti teinud.Foto: AFP/Scanpix
Laupäeva pärastlõunal, varsti pärast kella 13 kohaliku aja järgi startis Denveri lennujaamast United Airlinesi Boeing 777, et toimetada Honolulusse 231 reisijat ja kümme meeskonnaliiget. Paraku lagunes lennuki parempoolne mootor napilt pärast õhkutõusmist ära, ning külvas Broomfieldi äärelinna, mis paikneb paarikümne kilomeetri kaugusel lennujaamast, metallitükkidega üle. Meeskonnal õnnestus tagasi pöörata ja korralikult maanduda. Keegi ei saanud kannatada. 

United Airlines lubas korraldada Hawaiile-sõidust ilma jäänud reisijatele erilennu.

Politsei manitses linlasi, et nad ei läheks lennukitükke torkima.

„Kuulsime, et taevas plahvatas miski ja nägime seal musta suitsu. Siis hakkas metallitükke langema nagu vihma. Tundus, et need päris väikesed, kuid nüüd vaatan, et igal pool vedelevad suured tükid,“ rääkis BBC-le Kieran Cain.

Reisijad kirjeldasid, et salongi kostus peaaegu kohe pärast õhkutõusmist tohutu pauk. „Lennuk hakkas kõikuma ja kaotas kõrgust. Piloot teatas, et pöördume lennuväljale tagasi. Me naisega pistsime kohe rahakotid koos dokumentidega kotist tasku – selleks, et kui peaks juhtuma õnnetus, siis saaks meid kiiresti tuvastada,“ tsiteerib BBC David Deluciat.

Interneti pandud fotodel ja YouTube'i riputatud videotel on näha, et mootorist tuleb suitsu. Ühel piltidest, mis on ilmselt tehtud lennukisalongist, paistab kinnitustest lahti kistud leekides mootor. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee