Maailm

Barcelonas jätkuvad meeleavaldused vangistatud räppari toetuseks juba viiendat päeva 

Toimetas Valeria Filippova, 21. veebruar 2021 14:08
Protestid räppar Pablo Haséli toetuseks.Foto: Reuters/Scanpix
Hispaanias juba viiendat ööd toimuvad meeleavaldused vangistatud katalaani räppari Pablo Haséli toetuseks on muutunud vägivaldseks - politsei pihta visatakse pudeleid, süüdatakse konteinereid ja lõhutakse kauplusi. 

Meeleavaldused puhkesid päev pärast seda, kui Hasél vahistati politseid ja Hispaania monarhiat solvavate laulude ning terrorismi ülistamise eest, vahendab Reuters. 

Riiklike institutsioonide laimavate räppide poolest tuntud Pablo Hasléit ootab üheksa kuu pikkune vanglakaristus, mis on tekitanud Hispaanias arutelu nii sõnavabaduse kui ka kohati vägivaldsete protestide üle. 

Linna tänavatele kogunes umbes 6000 meeleavaldajat, teatas kohalik politsei.

Samal teemal

Meeleavaldajad ründasid Barcelona mainekaima ostutänava Passeig de Gracia poode. Ajaleht El Pais teatas aga, et teised protestijad olid lõhkunud aknad Palau de la Musica kontserdisaalis.

Kataloonias vahistati üheksa inimest, teatas piirkondlik politsei, sealhulgas kolm alaealist. Politsei sõnul peeti mõned protestijad kinni Barcelona kaupluste rüüstamise eest. Viga sai üheksa inimest, kellest kaks viidi haiglasse, teatas politsei.

Sotsiaalpartei president Cristina Narbona mõistis hukka vägivalla, mis oli puhkenud viimase viie õhtu jooksul toimunud protestide valguses. „Paneme veelkord südamele, et vägivalda, mida ei saa õigustada sõnavabaduse kaitsena, mõistetakse hukka,” ütles ta.

Oscari võitnud näitleja Javier Bardem kuulus kunstnike, kuulsuste ja poliitikute hulka, kes tegid üleskutse muuta sõnavabadust hõlmavat seadust.

Samal teemal

19.01.2021
Kim Kardashian ja Kanye West lahutavad
17.01.2021
Räppar Beebilõust pritsib sappi: ma ei tee muusikat selleks, et raadiojaamade ukse taha jälgi teha
16.01.2021
VIDEO | Politsei vahistas ülikooli barrikadeerunud räppari