Eesti uudised

Kell 14.35 lisatud Novatoursi kommentaar!

Reisikorraldajad teevad valitsuse soovitusi eirates koolivaheajal lisalende (45)

Toimetas Katrin Rohtla, 21. veebruar 2021 12:08
Püramiidid Egiptuse pealinnas Kairos.Foto: Aldo Luud
Koroonaviiruse nakatumisnäitaja tõuseb jõudsalt ja valitsus soovitab puhkusereisidest loobuda, kuid reisibürood korraldavad suure nõudluse tõttu koolivaheajaks lisalende.

Valitsuse soovitusi eiravad lapsevanemad peavad tagama, et laps püsiks reisilt tagasi tulles kümme päeva isolatsioonis, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Ehkki ametlik soovitus valitsuse poolt on reisida ainult vältimatutel põhjustel, on kõik reisibüroode välja hõigatud lennud koolivaheajaks välja müüdud ning juba on müügil ka lisareisid.

Reisikorraldaja Novatoursi turundusjuht Olev Riisberg ütles, et kauaoodatud Egiptuse reisid osutusid nii populaarseks, et ettevõte teatas koolivaheaja lisalendudest. 

Samal teemal

Estraveli tootjasuhete juht Katrin Samlik kinnitas, et ehkki reisijate arv on eelmise aastaga võrreldes kolm korda väiksem, on koolivaheaja reisid väga populaarsed ning kohti on võimalik osta lisalendudele.

Reisikorraldaja Novatours saatis veel täpsustava teate.

"Kliendid peavad olema (PCR) testitud alati enne otselennule minekut ning kogu teekond reisi algusest, kuni koju naasmiseni tehtud võimalikult ohutuks. Reisijate turvalisuse osas me allahindlusi ei tee ja lähtume eelkõige sellest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Meie pingutusi näitab ka asjaolu, et Novatoursi tšarterlendudega pole ükski klient toonud COVID-19 viirust Eestisse," teavitab Novatoursi turundusjuht Riisberg ja lisab: "Paljud riigid on seadnud ohutusmeetme, nt Tenerife ja Egiptus, mille kohaselt peab reisija 72 tunni sees enne sihtkohta saabumist tegema PCR testi."

"Tegevusi planeerides järgime vastavate ametiasutuste soovitusi. Lisaks riiklike ametkondade avalikule infole, pakuvad meile endiselt infotuge meie pikaajalised välispartnerid, kes hoiavad meid kursis kõige uuema ja adekvaatsema infoga kuurortide ja hotellide turvameetmete kohta, mida me jagame jooksvalt oma kodulehel ja otse klientidele," täpsustab Riisberg, et eelkõige puudutab see info ohutusnõudeid, mida rakendatakse lennujaamades, ühistranspordis, sihtkohas üldiselt ja hotellides. 

"Kui Egiptuses või Tenerifel ilmnevad reisijal COVID-19 viiruse sümptomid, peab ta viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja reisiesindajat," toob ta näite.

Riisbergi väitel teevad lisaks reisikorraldajale omalt poolt kõik ka sihtkoha riik ja hotell kõik, et reisijatel, kes peavad läbima puhkuse ajal täiendava COVID-19 testimise, oleks tagatud majutus ja kaetud ravikulud. Samuti hoolitsetakse lähedaste eest, kes temaga koos reisivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee