Pilt on illustreeriv.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Valeria Filippova 21. veebruar 2021 10:41
Austraalia valitsus lubas pühapäeval reklaamikampaaniat seoses COVID-19 vaktsiini kasutuselevõtuga, kuid mitte Facebookis! Austraalia valitsuse ja sotsiaalmeedia hiiglase vahel jätkub vaen, mis väljendub Facebooki uudistesisu blokeerimises riigis. 

Facebook Inci neljapäevane järsk otsus, mis takistas austraallastel Facebookis uudiste jagamise ning eemaldas sise- ja välismaiste meediaväljaannete lehekülgi, kustutas mitmeid osariigi valitsuse ja errakorralise meditsiini osakonna kontosid, tõmmates tähelepanu seadusandjatelt üle kogu maailma, kelle raevukad kommentaarid levisid kulutulena, vahendab Reuters. 

Tunde enne seda, kui Austraalia hakkas vaktsineerima Pfizeri / BioNTechi vaktsiiniga, ütles tervishoiuminister Greg Hunt, et valitsus alustab laiaulatuslikku kommunikatsioonikampaaniaga, sealhulgas veebis. Sellega tagatakse, et kõik tulevad vaktsineerimisele kohale. 

Kuid tervishoiuosakonnale pandud keeld kampaaniat Facebookis reklaamida jääb jõusse seni, kuni vaidlus Big Techi ettevõtte ja Austraalia vahel - uue seaduse üle, mis paneb Facebooki uudiste sisu eest maksma, on lahendatud.

„Minu poolest ei ole mitte mingisugust reklaamimist Facebookis kuni probleem on lahendatud," ütles Hunt Australian Broadcasting Corp.-le. „Peale selle vaidluse tekkimist pole ühtegi reklaami tellitud ega algatatud. Põhimõtteliselt on seal enda arust väga tähtsad inimesed, kes käituvad suveräänsete kiusajatena, kuid ma ei jäta seda nii." 

Laupäeval ütles peaminister Scott Morrison, et Facebook "on meid esialgselt jälle sõbrustanud", kuid ta ei täpsustanud, mida see tähendab. 

Morrison sai pühapäeval programmi avalikustamiseks süsti, öeldes, et riik kasutab "kõiki meile kättesaadavaid kommunikatsioonimehhanisme, et inimesteni jõuda", kommenteerimata konkreetselt programmi reklaamimist Facebooki platvormil.