Eesti uudised

Infoks Soome reisijatele: need on nõuded, mis tuleb sul koroonaviiruse laialdase leviku tõttu täita (11)

Toimetas Katrin Rohtla, 20. veebruar 2021 17:27
Reisilaev Star.Foto: Teet Malsroos
AS Tallink Grupp edastab uued nõuded ja soovitused, mida tuleb järgida neil, kes soovivad lähiajal Soome reisida.

"Esimene täpsustus puudutab teste, mille tõendeid laevafirmad aktsepteerivad. Esialgu viitasime vaid PCR testile, kuid palume täpsustada, et aktsepteerime kõiki järgnevaid teste nii digitaalsel kujul kui paberkandjal esitatult," loetleb firma kommunikatsioonijuht katri Link järgmisi võimalusi:

•  PCR test, tehtud maksimaalselt 72 tunni jooksul enne reisi

•  PCR kiirtest, tehtud maksimaalselt 72 tunni jooksul enne reisi

•  LAMP test, tehtud maksimaalselt 72 tunni jooksul enne reisi

•  Antigeeni test, tehtud maksimaalselt 72 tunni jooksul enne reisi

•  Antigeeni kiirtest, tehtud maksimaalselt 72 tunni jooksul enne reisi

"Teine täpsustus puudutab nimekirja neist, kellele tõendite esitamise nõue ei laiene ning kes saavad pardale ka ilma negatiivse testi tõendita või arstitõendita," täpsustab Link.

Eranditeks on:

  • Alla 13-aastased lapsed (12-aastased ja nooremad);
  • Töökohustusi täitvad kaubavedajad;
  • Transpordivahendite meeskonnaliikmed, sh meretöötajad, lennukite meeskonnaliikmed ning tööle või töölt koju reisivad meeskonnaliikmed;
  • Soome ühiskonna toimimiseks vajalike ametikohtade töötajad – sh arstid, õed, hooldajad. Täpsem nimekiri ametitest, mille esindajatel on tänase seisuga Soome Vabariiki sisenemine erandkorras lubatud, on leitav siin: https://intermin.fi/-/maahantulon-rajoituksia-kiristetaan-27.1?languageId=et_EE Soovitame reisijatel enne pileti ostmist vajadusel Soome Vabariigi ametkondadega kontakteeruda, veendumaks, et reisijal on Soome Vabariiki sisenemise õigus.
  • Kruiisireisijad, kes sihtriigi sadamas laevalt ei lahku. 

Soome Vabariiki reisimisel kehtivad endiselt ranged piirangud kuni 18. märtsini: https://intermin.fi/-/maahantulon-rajoituksia-jatketaan-18.3.-asti?languageId=en_US  

Palume riiki sisenemise õigust kontrollida kõigil reisijatel enne pileti ostmist.

Ilma saatekirjata tasulist koroonatesti on võimalik teha AS Tallink Grupille teadaolevalt näiteks Confido testimispunktis Nautica kaubanduskeskuses, Ahtri 9 esmaspäevast pühapäevani kell 10.00-20.00 .

- Tasuliste testide puhul on väga oluline, et testi tegemiseks tehakse eelregistreerimine.
- Nautica keskuse testimise punkt on vaid üks paljudest ning sadamale kõige lähemal asuv. Info teiste punktide kohta leiab siit: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/

Testi tegemiseks tuleb aeg broneerida.

Antud tõendite esitamise nõue on kõikide laevafirmade poolt sisse viidud ajutiselt pilootkorras ning loodetavasti aitab antud samm mitte liiga kauges tulevikus jõuda Eesti ja Soome vaheliste reisipiirangute leevendamiseni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee