Austraalia peaminister Scott Morrison.Foto: Reuters/Scanpix
Maailm
20. veebruar 2021 11:18

Austraalia peaminister hoiatab parlamendisisese vägistamisjärgse kultuuriprobleemi eest

Austraalia peaminister Scott Morrison ütles laupäeval, et väited seksuaalsest kallaletungist parlamendihoones ajavad teda iiveldama, lisades, et valitsushoones on kultuuriprobleem.

Brittany Higgins ütles reedel Austraalia ringhäälinguorganisatsiooni (ABC) teates, et mees vägistas teda kaks aastat tagasi parlamendis, vahendab Reuters. 

Peaministri kommentaarid järgnesid teatele, justkui süüdistaks juba teine naine sama meest, keda endine valitsuse meedianõunik sel nädalal avalikult vägistamises süüdistas.

„Ma arvan, et meil on probleem nii parlamendis kui ka siin valitsevas töökultuuris," ütles Morrison laupäeval Sydneys ajakirjanikele. „Me oleksime naiivsed, kui arvaksime, et see on väljakutse, millega teised töökohad kogu riigis kokku ei puutu, kuid olen nõus, et parlament peaks kehtestama  standardi."

Higgins ütles ABC-le, et teda vägistas üks anonüümne kolleeg, kes töötas ka Morrisoni valitsevas liberaalses parteis ja et ta esitab ametliku kaebuse politsei uurimise alustamiseks.

„Need sündmused ajavad mind tõepoolest iiveldama, nagu nad peaksidki," ütles Morrison. „Sellepärast üritan seda probleemi võimalikult kiiresti, kuid võimalikult tõhusalt lahendada."

Laupäeval ilmunud meediakanalite teatel väitis juba teine ​​naine, et sama mees ründas teda seksuaalselt 2020. aastal pärast seda, kui Higginsi süüdistuste tõttu mees vallandati ning ta töötas erasektoris. Teine väidetav rünnak toimus naise kodus pärast seda, kui need kaks olid õhtusöögil olnud. 

„Ma räägin oma lugu, kuna tahan Brittanyt toetada ja tahan aidata sellele kohutavale kultuurile valgust heita," ütles naine Austraalia ajalehele the Weekend.

Pealinna Canberra politseimeedia kontaktametnik ütles laupäeval, et Higginsiga seotud vahejuhtumi uurimine oli avatud, kuid juhtum ei olnud aktiivne, kuna ta polnud ametlikku kaebust esitanud.

Higgins ütles sel nädalal ABC-le, et teda ei julgustatud rünnaku järel politseisse kaebama, kui ta töötas parlamendis kaitseminister Lynda Reynoldsi juures. Reynoldsi sõnul ei survestatud Higginsit ametliku kaebuse esitamise vastu.