Ei õigusta joobes juhtimist/ 20. veebruar 2021 12:49
aga seadus võiks olla- kuni 0,2 promilli lubatud! 0,3-0,5 promillise joobega juhtidele trahv sinna 300-500euri kanti ja juhtimisõiguse peatamine 1-3kuuni! Teistkordselt-1-2aastaks juhtimisõigus peatada ja trahvisumma kahe või kolmekordistada! Suurema joobega karistusmeetmed käesolevad ehk siis hetkel kehtivad! See peaks olema veits ausam ja sellest piisaks, mõtlema, kas on mõtet alkoholi tarbinuna rooli istuda?!
paraku see ei tööta, inimesed ei käi alkomeetritega ringi ja joove ei teki ka ühtemoodi. tekiks palju vaidlusi ja segadust nii mõõtmisviiside kui joobeastme hindamisega. me ei ole ka Lõuna-Euroopa, kus on olemas taoline joomiskultuur, et klaasike veini söögi kõrvale, meil käib ikka kangem kraam sisse.
Tutvu Eesti seadustega! Meil ongi kuni 0,2 lubatud.
"Mootorsõiduki juhi väljahingatavas õhus ei tohi alkoholisisaldus olla üle 0,10 mg/l ehk 0,20 mg/g ehk 0,2 promilli."
Ta võiks järgmistel valimistel kandideerida. Napsisõpradel oleks riigikogus suuremat esindatust tarvis. Ise kuulun ka ülal mainitud klubisse. Igatsen taga neid aegu, kui sai 24/7 igast putkast šnapsi osta.
"Need inimesed, kes tahtsid, et mul läheks halvasti, teatasid politseisse," rääkis Jäppinen toona Delfi vahendusel.
Võibolla ikka need inimesed kes hoolisid, et sa ennast või kedagi teist surnuks ei sõidaks.
Kui 90-datel töötasin mittu aastat soomlastega koos ja nemad mulle rääkisid, et kui Soomes keegi ostab kallima auto või mida iganes, siis tavaliselt keegi naabritest "koputab" kuhu vaja. Siis ma seda ei uskunud, et Meil selline asi võimalik oleks, olime ju alles hiljuti kõik koos ennast vabaks laulnud ja rahvas hoidis kokku. Nüüd pole sellest kokkuhoidmisest enam midagi alles ja otsitakse "võluvitsa" millega inimesi taas ühendada. Selleks on vaja suurt ühist kannatust, pean silmas katastroofi, õnnetust, sõda, iket, ühist vaenlast või mida iganes selle laadset. Kahjuks on vist sedasi?
ei sõida kunagi purjuspäi,kuna praktiliselt ei tarvitagi alkoholi.Kui aga olen kusagil sünnipäeval,ei jäta ma tervisepitsi võtmata,põhjusel,et pean rooli minema.Sünnipäevadel süüakse ka ning kuni ma rooli lähen,on kõik lahtunud.
No mis see karistus siis on? Mõrvarelv tuleb konfiskeerida igal korduval juhul olgu möödas kasvõi 30 aastat. Sõltuvushaigusest pääsevad väga vähesed. 15 aastat pole vahele jäänud - järelikult täiskarsklane ja juhiluba väärt?
Õhtulehe tsensorid võiks järele vaadata, mida tähendab sõna "retsidiivne"! Ette ütluse korras - see on korduvkuritegevus, mida mitu korda joobes sõitmine kahtlemata on. Ja rets on korduvkurjategija. Milline nendest sõnadest ei vasta teis reeglistikule, lamemaalased?
Kui oled juba kord eksinud, siis teistkordsel rikkumisel on igati paslik öelda JÄLLE. Seadusekuulekad ei tee seda ka esimest korda. Ära õigusta roolijoodikuid!
miks ei jäeta joodikuid ilma lubadetta kohe peale ,,,vahele jäämist,,?aastaks jalakäijaks ja asi ants.need seaduste tegijad on vist ise köige suuremad ,,,patustajad,,ja selleks ka sellised pehmed seadused iga asja kohta,ka purjus olekul tapmiste kohta?!
Siim Randla kirjutas: "Kui mootorsõidukit juhib joobeseisundis inimene, keda on varem karistatud sellise teo eest, võib talle määrata süüdimõistmisel rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse."
Siim Randla võiks olla veidi haritum, lugeda seadust ja teada , et 2016 aasta Jäppinenile määratud karistus on kustunud ja seda ei saa praeguse juhtumi korral arvesse võtta kui varasemat karistatust.
Urmas võiks tutvuda ajakirjanduses avaldatuga! Jäppinen jäi purjuspeaga vahele ka mais 2019. Politsei võttis juhiloa 6-ks kuuks, kohus halastas ja sai 4 kuud jala käia. Viie aasta jooksul kolm korda vahele jäänud, ja kui palju kordi pääsenud? Täielik roolijoodik.
Kirjutas oma kommentaari siiski artiklist loetu põhjal ja seal ei olnud sõnakesti 2019 aastal vahelejäämisest. Paluks juhtida tähelepanu mitte minu, vaid ikkagi Siim Randla tegemata tööle, tema kirjutas selle pooliku infoga artikli.
Joobuda saab muuskast. Kuidas mõõdetakse joobumise suurust oleks väga huvitav teada. Ehk kohus annab arvamuse. Politseil on vist mingid joobumise detektorid olemas.
Oleneb joobeastmest. Enamikus tsiviliseeritud riikides on 0,5-0,8 promilli igati soositud. Muudmoodi tänapäeval sõita ei saati.
Nulltolerants on puhtakujuline nõukaaja jäänuk.
Riskikäitumist ei esine vaid džentelmenidel/ 19. veebruar 2021 23:30
Võiks lubada kerget joovet aga siis peaksid kodanikud olema intelligentsed ja vastutustundlikud. Meil on igal joobaril ju meri põlvini ja kiirus põhjas.
aga kujuta ette, kui Eestis st eestlsetel lubada rooli 0,5promilliga?! Pooled neist tunnevad tõelist vabadust ja peale pauke hakkavad kahest õllest rääkima ning imestavad, kuidas hingeõhki või verre promill kuni kaks alkoholi sattus!!