Maailm

Kohus mõistis Prantsuse alpinistil pea maha lõiganud mehe surma 

Greete Kõrvits, 19. veebruar 2021 18:59
Herve Gourdel (keskel) ühes inimröövlite avaldatud videos.Foto: Reuters/Scanpix
Alžeeria kohus mõistis süüdi ja surma ühe mehe, kes osales 2014. aastal 55aastase mägironija Hervé Gourdeli röövis. Mõni aeg hiljem hakkas ringlema jõle video, milles Gourdeli pea maha võetakse. Vastutuse võttis rühmitus Jund al-Khilafa, millel on seoseid ISISega.

Kahtlusalune Abdelmalek Hamzaoui aga vastutust võtta ei kavatsenud. Ta eitab seotust alpinisti surmaga ning kommenteeris, et kohus tahtis pikaleveninud protsessiga lihtsalt ühele poole saada ning et teisalt survestas Alžeeriat Prantsusmaa, kes ootas, et keegi nende kodaniku tapmise eest karistada saaks. Hamzaoui oli ainus kohtusaalis viibinud kahtlusalune, teiste üle peeti kohut in absentia ehk tagaselja.

Hamzaoui tundsid aga ära ohvriga samas seltskonnas reisinud tunnistajad, kes samuti rööviti, ent ellu jäid. Gourdeli keha leiti ning toodi kodumaale alles aasta pärast tema surma.

Kas süüdimõistetud kõrilõikajat ka päriselt surm ootab, pole kindel. Surmanuhtlus on küll Alžeeria seadustes kirjas, ent seda pole 1993. aastast saati täide viidud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee