Repliik

Haigekassa: vaktsiin jõuab kõikide perearstideni märtsis 

Arvamustoimetus, 19. veebruar 2021 17:18
Foto: Robin Roots
Sotsiaalminister Tanel Kiik väitis, et on saadud „päris hästi töötama eakamate vaktsineerimise süsteemi läbi perearstide võrgu ja haiglate.“

Kui palju on Eestis üle 80aastaseid, kes ei asu hooldekodudes, ning kui paljud neist väljaspool hooldekodusid elavatest üle 80aastastest on praeguseks vaktsineeritud?

Evelin Trink, haigekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna juhataja: Kokku on 80+ vanuses inimesi pea 80 000. Analüüsides vaktsineerimist vanusegrupiti nähtub, et kõige enam ongi vaktsineeritud täna 80+ vanusegruppi. Seda kokku nii perearstide juures kui hooldekodudes. 80–89aastaste vanusegruppide vaktsineerimise hõlmatus on 13,9%, 90+ vanusegrupi hõlmatus 14,6%. 

Eakate inimeste vaktsineerimisi viiakse läbi hooldekodudes ja perearstide juures. Paraku hooldekodude puhul me täna vanusegruppide hõlmatust eraldi ei monitoori, eesmärk on, et kõik soovijad saaksid vaktsineeritud. Kuid perearsti puhul jälgime riskirühmade vaktsineerimist prioriteetgruppide lõikes. Kõik inimesed vanuses ≥80 aastat on vaktsineerimisega kõige enam hõlmatud, hõlmatus 14%, teiste gruppide puhul näitaja vahemikus 3-6%. 

Perearstikeskused, mis on asunud kõrgema nakatumisnäitajatega piirkondades, on alustanud üle 80aastaste vaktsineerimist. Üle-eestilised esmased vaktsineerimised saame tagada kõikidele perearstikeskustele vastavalt vaktsiinitarnete piiratusele hiljemalt märtsi esimesel nädalal.

Riskipatsiente saame vaktsineerida vastavalt esimeste dooside tarnetele, see tähendab, et ligikaudu 80 perearstikeskust saavad hetkel vaktsineerimisi läbi viia. Perearstikeskustele eraldatakse praeguse tarnete alusel riskirühmade vaktsineerimiseks ligikaudu 4000 Pfizeri vaktsiini esmast doosi nädalas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee