Maailm

ESIMENE OHVER: Myanmaris suri protestide käigus kuulihaava saanud noor naine 

Toimetas Aare Kartau, 19. veebruar 2021 09:47
20aastasest neiust sai riigipöördele järgnenud meeleavalduste esimene ohver.Foto: EPA/Scanpix
Myanmari haiglas suri 20aastane naine, keda korrakaitsjad tulistasid eelmisel nädalal toimunud protestiaktsiooni käigus pähe, teatab BBC.

Myanmaris ehk Birmas on juba mitu nädalat kestnud rahvarohked meeleavaldused, mis järgnesid sõjaväe korraldatud riigipöördele. Nüüd on üldjoontes rahumeelseks jäänud protestid nõudnud esimese inimohvri.

Samal teemal

Mya Thwe Thwe Khaing sai vigastada eelmisel teisipäeval, kui politseinikud üritasid meeleavaldajaid pealinna Nay Pyi Taw tänavatelt laiali ajada. Inimõiguslaste väitel ei tulistatud teda kummikuuliga, vaid hoopis ehtsa laskemoonaga.

Thwe Khaing toimetati haiglasse kohe pärast tabamuse saamist ehk 9. veebruaril. Haiglaseinte vahel 20aastaseks saanud naist hoiti masinate abil kunstlikult elus. Siiski oli tema vigastus liiga tõsine ja arstidel tema elu päästa ei õnnestunud. Pealinna haigla kinnitas noore naise surma reedel kohaliku aja järgi kell 11. 

Ohvri vend teatas uudisteagentuurile Reuters, et tal pole midagi öelda – ta mainis vaid, et tunneb end tõeliselt kurvalt. Thwe Khaingi ravimisega seotud arst sõnas meediale, et nõutakse õiglust, ent liigutakse edasi. Ta lisas, et haigla personal oli noore naise intensiivravisse saabumisest saati tohutu pinge all. Võimud teatasid, et asuvad juhtunut uurima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee