Eesti uudised

Valitsus lõpetab lepingu USA advokaadi Louis Freeh'ga (42)

Ohtuleht.ee, 18. veebruar 2021 18:15
Louis FreehFoto: Merilin Ulm
Tänasel valitsuskabineti nõupidamisel otsustati, et kolme miljoni eurose mahuga õigusnõustaja leping Freeh, Sporkin & Sullivan LLPga lõpetatakse.

Lõpetatud õigusabi lepingu maksimaalne kogumaht oli kolm miljonit eurot.

Tänaseks on advokaadibüroole maksumaksja rahaga tasutud 581 500 eurot. Lepingu lõpetamisel vabanevad rahalised vahendid suunatakse muudeks rahapesuvastase võitlusega seotud tegevusteks.

Eelmine rahandusminister Martin Helme palkas Louis Freeh' esindama Eesti huve seoses rahapesu uurimistega Ameerikas. 

Samal teemal

Õhtuleht kirjutas möödunud aasta septembris, et erikomisjonide raporti kohaselt tegutses Helme advokaadibüroo palkamisel isepäi ja valetas.

„Avalikel infoallikatel põhineva taustauuringu tulemusel tuvastati kõigil kolmel bürool tihedad sidemed Vene Föderatsiooniga,“ toodi raportis välja. 

Rahandusminister jäi vahele otsese valega, kui väitis rahanduskomisjonis, et tegi ise kahe allikaga täiendava taustauuringu, mis näitas, et advokaadibürooga on kõik korras ehk puudub huvide konflikt. „Rahandusministeeriumile saadetud arupärimise vastusest ilmneb aga selgelt, et ministeerium ei ole mingit taustauuringut tellinud ega teinud,“ vastati raportis ministri väitele.

Kõige tipuks on USA Senati Luurekomitee raport toonud välja, et büroo ninamehel, endisel FBI peadirektoril Louis J. Freeh'l on mitmeid kontakte kõrgete Vene Föderatsiooni valitsusametnikega ning on aidanud venelastele kuuluvat Küprose ettevõtet Prevezon, mis pesi raha just Danske Eesti haru kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee