MIDA TA MÕTLES? Kohus ei võtnud tõendina arvesse Lihula tulistaja Mikk Tarraste 2014.–2019. aastail peetud päevikut, kuna selle sisu ei puutunud mullu suvel korda saadetud kuritegudesse.Foto: Tiina Kõrtsini
Viljar Voog 18. veebruar 2021 13:11
Miks avas Lihula tulistaja Mikk Tarraste tule lapselapsi sõidutanud vanavanemate Žiguli pihta? Mehe enda väitel arvas ta, et täistuledega liikuvas autos on politseinikud, kes tulevad teda tapma. Nii sai hukka vanaema ning haavata vanaisa ja eluohtlikult ka kaks väikest last.

Miks avas Lihula tulistaja Mikk Tarraste tule lapselapsi sõidutanud vanavanemate Žiguli pihta? Mehe enda väitel arvas ta, et täistuledega liikuvas autos on politseinikud, kes tulevad teda tapma. Nii sai hukka vanaema ning haavata vanaisa ja elukohtlikult ka kaks väikest last.

Täna Pärnus jätkunud kohtuprotsessil sai aimu, miks Mikk Tarraste traagilisel juunikuuööl Lihulas korduvalt tule avas, kaks inimest tappis, kahte eluohtlikult haavas ja politseinike elu ohtu seadis. Kuigi mõne tulistamise põhjust mees ei mäletanud, siis tapmiste puhul kartis ta väidetavalt enda elu pärast.

Edasi lugemiseks: