Eesti uudised

PÕHJUSETA PUUDUMINE? 60 Tallinna haridustöötajat ei tulnud vaktsineerima (60)

Toimetas Triinu Laan, 18. veebruar 2021 10:16
Talliina Saksa Gümnaasiumis vaktsineeriti õpetajaid neljapäeva hommikul. Foto: Erki Parnaku
Lääne-Tallinna Keskhaigla alustas kolmapäeval Tallinna haridustöötajate vaktsineerimist.  Kahjuks ei tulnud oodatud 325 haridustöötajast erinevatel põhjustel kohale 60 inimest.

Esimesel vaktsineerimispäeval tegid Lääne-Tallinna Keskhaigla meedikud koroonaviirusevastase kaitsesüsti 265 haridustöötajale kümnest Tallinna üldhariduskoolist.

Samal teemal

Vaktsineerimist koordineeriva nakkusarsti dr Helen Mülle sõnul kulges eilne vaktsineerimispäev sujuvalt ja positiivsete meeleoludega. „Vaktsineerima tulnud haridustöötajad olid eelnevalt kenasti informeeritud. Neil, kel oli vaktsineerimist puudutavaid küsimusi, oli võimalik neid kohapeal arutada infektsioonhaiguste arsti dr Kersti Kinkiga, kes viibis vaktsineerimise läbiviimisel,“ ütles dr Mülle.

Murekohana tõi ta välja, et oodatud 325 haridustöötajast ei jõudnud erinevatel põhjustel kohale 60 inimest. „Haigestumise või isolatsioonis viibimise korral tuleb kaitsesüstimine edasi lükata, kuid paneme südamele, et oluline on vaktsineerijat oma mittetulekust ette teavitada, et vaktsineerimist saaks paremini planeerida,“ lisas ta.

Lääne-Tallinna Keskhaigla korraldab Covid-19 kaitsesüstimist vastavalt vaktsineeritavate arvule kas Mustamäe tervisekeskuse koolitussaalis või konkreetses õppeasutuses kohapeal. Vaktsineerimise toimumise aja ja koha lepib haigla kokku iga kooliga eraldi.

Helen Mülle täpsustas, et Covid-19 vaktsineerimist planeerides arvestatakse ka haridustöötajate vanusega. „Üle 70aastaste kaitsesüstimiseks kasutame Moderna vaktsiini, nooremaid haridustöötajaid vaktsineerime AstraZeneca vaktsiiniga. Neile, kel on varem esinenud mõne süstitava ravimi suhtes anafülaksiat ehk rasket ülitundlikkuse reaktsiooni, korraldame vaktsineerimise haiglatingimustes ja jälgime patsienti pärast kaitsesüstimist pikemalt, et tagada maksimaalne ohutus,“ tõi ta välja. Vajadus haiglatingimustel vaktsineerimiseks lepitakse igaühega kokku personaalselt pärast arstiga konsulteerimist.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale praeguseks edastatud nimekirjades on 1071 inimest 29 Tallinna üldhariduskoolist. Plaani järgi saavad nad esimese doosiga vaktsineeritud 25. veebruariks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee