Maailm

VEIDER PLAAN: ukrainlane luiskas mõrva kohta, et politsei tema kodutee lumest puhastaks (4)

Toimetas Aare Kartau, 17. veebruar 2021 13:11
Lumemöll Ukrainas. Foto on illustreeriv.Foto: Zuma Press/Scanpix
Nädalavahetusel toimus lumetormide küüsi sattunud Ukrainas kummaline juhtum. Riigi põhjaosas elav mees teavitas politseid, et tappis ema elukaaslase. Tegelikult soovis ta lihtsalt, et korrakaitsjad tema majani viiva tee lumest puhtaks lükkaksid, kirjutab Euronews.

Ukrainas on viimastel päevadel sadanud alla rekordiliselt lund – mõnes piirkonnas lausa enam kui pool meetrit. See on tekitanud probleeme kohalikele elanikele ja ohtralt lisatööd lumekoristajatele. Karmid ilmastikuolud sütitasid vähemalt ühes ukrainlases meeleheitliku plaani.

Samal teemal

Grõbova Rudnija külas elav mees selgitas laupäeval häirekeskusele tehtud telefonikõnes, et pussitas ema elukaaslast ja „ohver“ ei näita elumärke. Helistaja soovitas politseil sündmuskohale kaasa võtta ka lumesaha – ukrainlase väitel poleks olnud võimalik selleta tema majani jõuda. 

Lähedalasuva Tšernigivi linna korrakaitsjad sahka siiski kaasa ei võtnud – neil õnnestus sündmuspaigani pääseda maasturiga. Pärale jõudes olid nad aga üllatunud, sest väidetav ohver oli täiesti terve ja keegi polnud teda rünnanud. Selgus, et häirekeskusesse helistanud mees soovis lihtsalt seda, et politseinikud saabudes tema majani viiva tee lumest puhtaks lükkaksid. Kohaliku omavalitsuse teatel oli kõnealuse elamuni viiv teerada sama päeva hommikul puhtaks lükatud, ent majaomanik polnud tehtud tööga rahul.

Külaelanik tunnistas ka ise võltskõne tegemist. Teda ootab kohatu teo eest kuni 119 grivna [3,5 euro] suurune trahv.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee