Poliitika

Kaja Kallas andis riigikogus aru koroonakriisi juhtimise kohta (84)

Ohtuleht.ee, 17. veebruar 2021 11:52
Foto: Kaader videost
Riigikogu infotund algas opositsioonierakondade paahmeelega selle üle, et peaminister Kajas Kallas ei ole leidnud aega riigikogu ette aru andma tulnud.

„Esmaspäeval me siin pikalt arutasime ja soovisime nädala päevakorda, et peaminister tuleks meile lru andma hulluks läinud koroonaolukorrast. Lugupeetud riigikogu esimees on öelnud, et ta helistas peaministrile ja tema lähikonnale korduvalt, aga peaminister ei pidanud vajalikuks vastata. Nüüd on juba kolmapäev. Ja ma küsin sinult, kas peaminister on selle aja jooksul pidanud vajalikuks sulle kui Riigikogu esimehele üldse vastata,“ alustas Ernits infotundi protseduurilise küsimusega.

Teine EKRE esindaja, Paul Puustusmaa küsis murleikult, kas "on mingeid fakte, et peaministri tervisega kõik korras, sellepärast et teda lihtsalt ei ole? Äkki meil on riigis kriis?".

Saadiku murele vastas riigikogu esimees Henn Põlluaas, et peaminister on olnud tõepoolest kolm päeva kadunud, nii nagu Jossif Stalin peale suure sõja puhkemist puges peitu. "Aga kuna ta, austatud peaminister, on oma elusuuruses siin kohal ja tundub täiesti hea tervise juures olevat, siis ma arvan, et selles suhtes jah kahtlust ei ole, et temaga on siiski kõik korras," märkas spiiker saalis istuvat Kaja Kallast. 

Samalaadsed protseduurilised küsimused võtsid infotunni algusest kena kakskümmend minutit enne kui peaminister Kallas, kellele etteheited suunatud olid, lõpuks sõna sai.

„Aitäh, et ma lõpuks ka sõna sain!“ rõõmustas Kallas ja lisas, et talle tundus, et riigikogu liikmetel oli nii tore omavahel debatti pidada peaministri kohta.

„Siin peeti pikad loengud sel teemal maha ja need noomitused, ma olen kõik kätte saanud, mis te siin esitasite. Ma arvan, et seda suhtlust saab teha seeläbi paremaks, et alates tänasest saavad kõik riigikogu liikmed ka ülevaated, mida saavad valitsusliikmed täpselt samamoodi olukorra seisudest,“ lisas ta. Kallas selgitas, et valitsuse põhiküsimuseks on koroonakriisi lahendamine ning piirangute kehtestamisel vaadatakse on haiglas olevate inimeste arv ja juhitaval hingamisel olevate inimeste arv. „Millised on need numbrid, mida jälgides me otsuseid teeme, kuidas mingid piirangud võiksid tuua kaasa muutuse, mida me soovime, mis numbrit me ikkagi kokkuvõttes vaatame. Ja kui me teeme mingeid piiranguid, siis milline on põhjuslik seos nende piirangute ja toime vahel.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee