Eesti uudised

Rein Lang: „Kõik see jutt, mida on kogu infoväli täis, et see puudutab seda, kui kaks talumeest üksteist sõimama hakkavad, lihtsalt ei vasta tõele.“

„KURAT KÜLL!“ Vihaselt võib öelda, aga mitte vaenata! Mida peaministripartei püüab kriminaliseerida? (15)

Marvel Riik, 17. veebruar 2021 10:55
VIHA VÕI VAEN? Veel opositsioonis poliitikat teinud peaminister Kaja Kallas tahtis enda sõnul kriminaliseerida vaenu, mitte viha ehk emotsionaalne sõimamisõigus jääb. Pildil näha stiilinäiteid Eesti meeleavaldustelt.Foto: Kollaaž (Robin Roots, Laura Oks, Alar Truu)
Vaenukõne seadus – mis rahvakeeli on kuulsust kogunud vihakõne seadusena – on pika vinnaga vaidlus, mis taandub küsimusele, kas eelistada sõnavabadust või kaitsta inimõigusi. Oravapartei tahab täita euronõudeid ja võtta kriminaalvastutusele vihaõhutajad, kes siunavad näiteks mustanahalisi või homoseksuaale. Detsembrikuus veel opositsioonis olles see Reformierakonnal ei õnnestunud, kuid nüüd lähevad nad peaministriparteina uuele katsele.

„Küsige, palun, iseenda käest, kas Eesti venelaste arvates väljend „300 000 parasiteerivat tiblat“ on vihakõne või mitte!“ Nii nõudis keskerakondlane Martin Repinski kuus aastat tagasi aru kaitseminister Hannes Hansolt, kui kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialist Urmas Reitelmann oli sotsiaalmeedias avaldanud arvamust Süüria põgenike ja Eesti venelaste kohta. „Kas on juhus, et kaks päeva pärast Urmas Reitelmanni väljaütlemist pandi Vao keskus põlema?“ Hanso jäi võlgu vastuse, mis on vihakõne, kuid tõi välja, et põhiseadusega garanteeritud sõnavabadus ei anna kellelegi õigust seda levitada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.02.2021
„Olukorrast riigis“: Reformierakond piirab vihakõneseadusega sõnavabadust
27.12.2020
VIHA JA RAEV SOTSIAALMEEDIAS: „Peamiselt soovitakse, et mina ja mu lähedased sureksime.“
16.12.2020
Reformierakonna algatatud nn vihakõne eelnõu langes menetlusest
31.10.2020
Õiguskantsler Ülle Madise: „Ühiskond peaks olema võimalikult hirmuvaba. Vihakõnega vihakõne vastu võitlemine ei aita.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee