Maailm

Lõuna-Korea luure: Põhja-Korea häkkerid üritasid varastada Pfizeri vaktsiinitehnoloogiat 

Toimetas Aare Kartau, 16. veebruar 2021 15:16
Ametlikult pole Põhja-Koreas tuvastatud ühtegi nakatunut.Foto: AFP/Scanpix
Lõuna-Korea luureametnike väitel üritas Põhja-Korea varastada USA ravimifirmalt Pfizer koroonavaktsiini tehnoloogiat, teatab BBC.

Lõuna-Korea kohaliku uudisteagentuuri Yonhap väitel teavitas riiklik luureagentuur küberrünnakust koheselt ka kohalikke seadusandjaid. Praeguse seisuga pole selge, kui edukad olid diktaatorliku riigi häkkerid vaktsiinitootja andmete näppamises – teadaolevalt pole Pfizer veel juhtunut kommenteerinud.

Samal teemal

Põhja-Korea, kes sulges oma piirid mullu jaanuaris, pole teatanud seni ühestki koroonaviiruse juhtumist. Sellele vaatamata peaks riik saama lähinädalatel kaks miljonit AstraZeneca vaktsiini annust.

Teatavasti tegutsevad suletud ühiskonnaga Põhja-Koreas arenenud küberüksused ja luureandmete kogumises ning intellektuaalse omandi varguses on riigi häkkerid olnud viimastel aastatel väga aktiivsed. 

Novembri alguses teatas Microsoft, et Põhja-Korea ja Venemaa riikliku taustaga organisatsioonide häkkerid sihtisid vähemalt üheksat tervisefirmat, sealhulgas Pfizerit. Kreml on aga kategooriliselt eitanud teiste riikide vaktsiiniuuringutega seotud luuret. Ehkki paljud sissemurdmiskatsed ebaõnnestusid, teatas Microsoft toona, et mõned rünnakud olid siiski edukad.

Samal teemal

09.00.2021
Kim Jong-un: Põhja-Korea suurim vaenlane on USA, kavatseme tuumarelvade arsenali suurendada
06.00.2021
Kim Jong-un: Põhja-Korea majanduspoliitika on olnud pea täielik läbikukkumine