Poliitika

Pensionäril takso võtta soovitanud Klandorfi umbusaldamine ei läinud läbi (30)

Toimetas Hindrek Pärg, 16. veebruar 2021 11:16
Kalle KlandorfFoto: Teet Malsroos
Tallinna linnavolikogu opositsioonierakondade algatatud umbusaldusavaldus ei kogunud piisavalt poolthääli ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf jätkab ametis.

Keskerakondlane Klandorf sattus kriitika alla seoses teisipäeval „Reporteris“ avaldatud looga, kus silmaarstile suundunud vanaproua pidi rulaatoril istudes pidevalt puhkepause tegema, kuna ei jaksanud puhastamata teel läbi lumesupi sumbata. Ajakirjanikud viisid pisarais abivajaja lõpuks autoga kohale. „Tegelikult see proua peaks sõitma taksoga sellisel juhul arsti juurde, tellima endale takso. Takso on täna suhteliselt odavam – lõppkokkuvõttes võibolla tuleb isegi odavam, kui juhtub mingi õnnetus temaga,“ ütles Klandorf samas saatelõigus ja soovitas proual pöörduda ka laste ja lastelaste poole või kui neid pole, siis otsida abi linnaosa sotsiaaltöötajate käest.

Tallinna linna opositsiooniparteid ehk Reformierakond, sotsid, EKRE ja Isamaa algatasid seepeale volikogus Klandorfi umbusaldamise. „Südametu ja nõrgematesse hoolimatu suhtumine ei ole kohane Eesti pealinna juhtidele ning taolise suhtumisega ei saa linna juhtimine jätkuda,“ seisis nelja erakonna ühisavalduses.

Teisipäeval kogunes volikogu erakorralisele istungile, mille päevakorra ainsa punktina arutati umbusaldusavaldust. Volikogu 79 liikmest toetas seda vaid 32, keskerakondlased hääletusel ei osalenud. 

Tallinnas ainuvõimu omava Keskerakonna ühe poliitiku umbusaldamiseks oleks läinud vaja vähemalt 40 linnavolikogu liikme poolthäält. 

Samal teemal

05.02.2021
Top | Klandorf – sõitke taksoga
04.02.2021
Seisukoht | Pealinna läbimatud kõnniteed
03.02.2021
KUI JÄÄD LUMME KINNI, VÕTA TAKSO?! Pensionärid pahandavad abilinnapea Klandorfiga: „See on ikka häbematu ütelus!“, „Väga halb on käia!“, „Olen lumevangis!“
03.02.2021
ÕL VIDEO | Kalle Klandorf: lumest puhtad kõnniteed maksaksid 20 miljonit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee