Eesti uudised

FOTOD | Vaktsiin õpetajatele: esmaspäeval saavad esimese vaktsiinidoosi 200 Tartu haridustöötajat (15)

Asso Ladva, 15. veebruar 2021 16:25
SÜSTITAV: Tartu Maarja kooli õpetaja Vahur Põldsam oli üks esimestest vaktsineeritud haridustöötajatest. Süsti teeb Annika Reiljan.Foto: Aldo Luud
„Loodame, et vaktsineerimine muudab elu lihtsamaks. Mõnedel meie kooli õpilastel on immuunsüsteem ka nõrgavõitu ja vaktsineerimine tagab stabiilsuse,“ ütleb Tartu Maarja kooli õpetaja Vahur Põldsam, kes on üks esimestest vaktsiini saanud haridustöötajatest.

Esmaspäeva pärastlõunal algas Tartu ülikooli kliinikumis haridustöötajate vaktsineerimine. Kliinikumi pressiesindaja Helen Kaju sõnul kutsuti esimesel päeval vaktsineerimiskeskusse 200 inimest, kokku saab kliinikumi vahendusel vaktsiinisüsti 1900 Tartu haridustöötajat.

„Mingit hirmu küll ei ole,“ sõnab Põldsam enne süsti. „Ohutuse mõttes on see kindlasti hea. Näiteks minu tütar jäi reedel karantiini ja peab kodus õppima. Vaktsineerimine tagab mingi stabiilsuse ja kasvõi vanavanematega saab siis lihtsamalt suhelda.“

Kliinikumi vaktsineerimiskeskuses käib töö nagu laevaköögis. Inimesed saabuvad, panevad oma nime kirja, juurde käib jutt sellest, milline on protseduur ja mida peab pärast süsti enda juures tähele panema. Õpetajaid on mitmest koolist ja registreerimislaua juures tekib aeg-ajalt suisa järjekord.

Põldsamile süsti teinud Annika Reiljan sõnab, et töö on hästi korraldatud ja kõik sujub. Praeguseks on suur osa kliinikumi töötajatest juba vaktsineeritud ja vaktsineerimiskeskusesse jõuab neist vaid mõni üksik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee