Eesti uudised

Täiendatud 15.02 kell 10.20 

Tuludeklaratsiooniga kiirustada ei maksa: veebis esineb sisse logides probleeme (35)

Ohtuleht.ee, 15. veebruar 2021 10:22
Tuludeklaratsioon - kas saab või mitte?Foto: Tiit Tamme
Tänasest saab esitada tuludeklaratsiooni. Esimesed kiiremad said juba eile avalduse esitada, ent juba siis tekitas inimeste väga aktiivne huvi maksu- ja tolliametisse (MTA) sisselogimisel probleeme. Ka esmaspäeva hommikul on süsteem ülekoormatud ning kõik soovijad ei saa eelmise aasta tulusid deklareerida.

Maksuamet ei soovita tulude deklareerimisega kiirustada, kuna järjekorrad on tekkinud nii iseteeninduskeskkonnas kui ka büroodes. Suure kasutajate hulga tõttu on piiratud kasutajate hulk, kes saavad korraga elektrooniliselt tuludeklaratsiooni esitada.

Samal teemal

„Meil on igal aastal hea meel näha, et tuludeklareerimine on eestimaalaste jaoks kui rahvussport ning ligi sada tuhat inimest on jõudnud deklaratsiooni ka esitada,“ ütles MTA avalike teenuste juht Sander Aasna.

„Aga nagu igal aastal tulude deklareerimise esimestel päevadel, peavad paljud ootama e-MTA ukse taga virtuaalses järjekorras. Selleks, et juba deklaratsiooni täitma asunud inimesed saaksid selle tõrgeteta lõpuni viia, oleme sarnaselt eelmistele aastatele piiranud kasutajate hulka, kes korraga süsteemi sisse logida saavad. Palume vabandust ja kinnitame, et kellelgi tuludeklaratsioon esitamata ei jää. Tähtaeg on alles aprilli viimasel päeval, samuti ei muutu enammakstud tulumaksu tagastamise aeg,“ lisas ta.

MTA soovitab tulude deklareerimisega mitte kiirustada ja tulla seda esitama hiljem, kui koormus infosüsteemidele on väiksem. Samuti ei tasu kiirustada MTA büroosse kohale lootuses, et kohapeal õnnestub tuludeklareerimine rutem – ka seal on, nagu igal aastal, esimestel nädalatel väga pikad järjekorrad.

Tulude deklareerimise periood algas 15. veebruaril ja see kestab 30. aprillini. Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist elektrooniliselt tulu deklareerinutele ja alates 19. märtsist paberil deklaratsioonide esitajatele. Juhul, kui deklaratsioon ei vaja kontrolli või ei tule esitada täiendavaid dokumente, tagastatakse enammakstud tulumaks paari nädala jooksul. Lõplik tähtaeg nii tulumaksu tagastamiseks kui ka juurde maksmiseks on 1. oktoobril 2021.

Täna hommikul kell 9.30 oli esitatud ligi 95 000 tuludeklaratsiooni.

Loe SIIT ja SIIT, mida pead teadma tuludeklaratsiooni esitamise kohta! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee