Eesti uudised
Maaturismi tegijad nukrad: pea kogu toetus läheb suurtele ettevõtetele

 

Majutusasutuste kriisitoetus: riik paneb turismitalud ja suured hotellid ühte patta (2)

Asso Ladva, 14. veebruar 2021 18:42
VÕRRELDAMATUD, AGA SAMAS VÕRDSED: Suured hotellid ja pisikesed turismitalud saavad kriisitoetust samade tingimuste järgi. Pildil Otepää turismitalu Toidupada.Foto: Aldo Luud
„Maaturism põhineb peamiselt mikroettevõtetel. Need on inimesed, kes vastutavad ise oma sissetulekute eest. Kui inimene maksab makse, siis on hea, kui seda vahel märgatakse ja toetatakse. Praegune majutusasutuste kriisitoetus läheb peamiselt suurtele hotellidele, mis on osa mõnest ketist või on tal tütarettevõtted. Seda maaturismi ettevõtetel ei ole,“ ütleb Klaara-Manni puhkekeskuse perenaine Katrin Ruumet.

Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse (EAS) kaudu saavad majutusasutused taotleda kriisitoetust. Selle väljamakse jääb ettevõtte puhul vahemikku 2000 kuni 180 000 eurot. Üheks toetuse saamise tingimuseks seadis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) vähemalt 50protsendise käibe vähenemise võrreldes 2019. aastaga. Väiksemaid ettevõtteid ärritab eelkõige see klausel, sest need, kes on suvel kõvasti punnitanud, jäävad toetusest enamasti ilma.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee