Liina KersnaFoto: Erki Parnaku
Delfi 14. veebruar 2021 13:20
Eesti jõudis koroonaviirusega Euroopa Liidu viie enimnakatunud riigi sekka, kuid isegi koolinoorte seas tõusnud nakatumisnäidud ei ole veel piisavad, et koole distantsõppele saata.

Haridusminister Liina Kersna (Reformierakond) märkis Delfile, et mõlemal variandil - nii kontaktõppe jätkumisel kui ka distantsõppe tagasitoomisel - on omad ohutegurid.

"Kaugõppe risk on see, et noored liiguvad veel enam ringi kui kontaktõppe ajal - distantsilt tundub, et aega on rohkem ja nii kogunetaksegi tihemini väljaspool kooli ning külastataksegi vanaisasid-vanaemasid," väljendas Kersna kartust distantsõpet puudutavate asjaolude suunas.

Seetõttu ei pea haridusminister mõistlikuks olukorda, kus lapsed ei tohi küll minna kooli, ent samal ajal on neil võimalus külastada nii teatrit, kino kui ka muid meelelahutuslikke vaba aja veetmise kohti.

"Peame piiranguid rakendama komplekssena," selgitab Kersna, et enne koolide sulgemist tuleb piirata meelelahutust.

Refereeritud loo täistekst Delfis.

Kommentaarid  (123)

17. veebruar 2021 09:59
kui maski kannaks, ei paistaks võlts naeratus välja
Anne 16. veebruar 2021 19:34
Tuleks teha, tehke siis ometi mida te ootate! Ja kooliõpilane on juba iseseisev inimene , ta ei vaja pidevalt järelvalvet, saab kodus ka hakkama. Ärge tehke algkooli lapsi ka nii mannetuks, saamatud. Koolid kinni!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS