Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Valeria Filippova 14. veebruar 2021 13:07
Venemaa president Vladimir Putin süüdistas pühapäeval läänt vangistatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi ärakasutamises Venemaa "ohjeldamiseks".

„Meie vastased või potentsiaalsed oponendid on alati tuginenud ambitsioonikatele võimunäljastele inimestele ja neid ära kasutanud," ütles Putin kolmapäeval Venemaa meediale antud intervjuus, kuid edastas selle alles pühapäeval avaliku kanali Rossija 24 vahendusel.

Putin nentis, et hiljuti Navalnõi arreteerimise ja vangistamise tõttu kogu Venemaal toimunud protestilainet on toitnud välismaa ning see tuleneb sealse koroonaviiruse pandeemiast tingitud laialdasest "kurnatusest, pettumusest ja rahulolematuset".

Tema sõnul on Moskva vastaseid ärritanud Venemaa "arvukad õnnestumised" sõjalises valdkonnas, aga ka Covid-19 kriisi haldamine ning Sputnik V vaktsiini väljatöötamine.

„Mida tugevamaks me muutume, seda tugevam on see ohjeldamispoliitika," ütles Putin.

Kremli opositsiooniliider Navalnõi vahistati kohe pärast Saksamaalt ravilt saabumist, kuhu ta viidi mürgitamiskatse järel. Lääs süüdistab Navalnõi mürgitamises Venemaa julgeolekuteenistust FSB.

44aastane korruptsioonivastane võitleja vangistati seejärel ligi kolmeks aastaks, põhjustades üleriigilisi proteste, mille käigus peeti kinni üle 10 000 inimese.

Halastamatut mahasurumist on teravalt kritiseeerinud ka Euroopa ja USA. Euroopa Liit kaalub Venemaa suhtes sanktsioonide kehtestamist, pannes veelgi suuremat pinget Lääne niigi raevukatele suhetele Moskvaga.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

Uus pesident 15. veebruar 2021 19:59
Venemaal on ca 135 milj. elanikku ja ainult putin kõlbab presidendiks. Veidi imelik värk. Navalnõi presidendiks ja rahu maapeal.
Ix 15. veebruar 2021 18:48
Nad teavad,et saavad üleelamisi ja lobisevad,et nemad teevad nn.muutused.Täpselt nagu NSVL-i aeg näidati teised nn.Süüdi. Vremja lõpus videod.Aga,et endal Moskvas kerjajad ja üle Riigi jamasid.Kõik kordub.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS