Maailm

Melbourne läheb viieks päevaks lukku  

Toimetas Valeria Filippova, 13. veebruar 2021 11:22
Tühjad Melbourne'i tänavad.Foto: Reuters/Scanpix
Austraalia rahvaarvult teine ​​osariik Victoria otsustas laupäeval viiepäevase lockdowni kasuks. Ametivõimud võistlevad, et vältida Ühendkuningriigi kõrge nakkusega variandi põhjustatud kolmandat lainet. 

Viimase ööpäeva jooksul kinnitati üks uus juhtum, teatasid tervisehoiuasutused laupäeval. Melbourne'i lennujaama karantiinhotelliga seotud juhtumite arv langes 14-ni ja osariigi aktiivsete juhtumite koguarvu 20-ni, vahendab Reuters. 

„Paljudele inimestele teeb see täna haiget. See pole positsioon, kus Victoria inimesed soovisid olla, kuid ma ei saa lubada olukorda, kus kahe nädala pärast vaatame tagasi ja soovime, et oleksime need otsused nüüd vastu võtnud,” ütles Victoria peaminister Daniel Andrews laupäeval ajakirjanikele.

Rahvusvahelised lennud Melbourne'i peatatakse kuni kolmapäevani. Laupäeval maanduvad viimased viis lennukit umbes 100 reisijaga. 

Samal teemal

Kõik 14 juhtumit lennujaama koldes on tingitud uuest koronaviiruse väga nakkavast Ühendkuningriigi variandist. Seni on positiivsed olnud ainult hotelli töötajate otsekontaktid.

Osariigi pealinna Melbourne'i kesklinna ja selle äärelinnade tänavad olid laupäeval peaaegu tühjad ning inimesed said korralduse jääda koju igaks olukorraks, välja arvatud hädavajalikeks ostudeks, kahetunniseks välitreeninguks, hooldustööks või tööks, mida kodus teha ei saa. 

"Oluliste" tööde all jätkus ka Australian Open, aasta esimene tenniseüritus, mis kestab 21. veebruarini, kuid fännidele keelati selle vaatamine kohapeal kolmapäevani. Tuhanded inimesed olid sunnitud lahkuma matšide keskpaigast enne reede südaööd. 

Karantiin, mis on sulgenud restoranid ja kohvikud kõigile, välja arvatud take-awayks, tabas Melbourne'i aasta suurimal nädalavahetusel, Hiina uue aasta pidustuste ajal, valentinipäeval ning Australian Openil. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee