Eesti uudised

Keskkonnaamet andis loa veel üheksa hundi küttimiseks (4)

Toimetas Triinu Laan, 12. veebruar 2021 18:38
Foto: Aldo Luud
Tuginedes lisandunud teabele hundi leviku ja arvukuse kohta andis keskkonnaamet loa veel üheksa hundi küttimiseks sel jahihooajal.

Küttimislimiidi suurendamisel tugineti keskkonnaagentuuri ettepanekule, mis lähtus hundi küttimis-, vaatlus- ja kahjustusandmetest. 

Keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Margo Tannik selgitab, et küttimismaht kehtestatakse juba paaril viimasel aastal mitmes jaos, et limiit vastaks parimale võimalikule teadmisele. „Võrreldes sügisega on lisandunud andmeid hundi pesakondade kohta, paraku on lisandunud ka kahjustusi ning mõnest piirkonnast oleme saanud uut infot kärntõves huntide kohta. Kui sügisel kehtestasime hundi küttimismahuks 140 isendit, kellest nüüdseks on kütitud 124 looma, siis praegune lisaluba anti üheksa hundi küttimiseks viies piirkonnas,“ ütles Tannik.

Sel aastal on probleemiks kujunenud ka huntide kärntõbi – mõnes piirkonnas on vaja küttida just kärntõbiseid hunte, et piirata haiguse levikut tervetele loomadele. „Haigeid isendeid on korduvalt nähtud inimasulate lähedal, sest nende võime iseseisvalt metsast toitu hankida on haiguse tõttu raskendatud. Seega aitab küttimine vältida edasiste kiskjakahjustuste ja tervete loomade nakatumise ohtu“ rääkis Tannik. 

Hunte on lubatud Eestis küttida alates 1. novembrist kuni veebruarikuu lõpuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee